דוד ביטן: איילת שקד לא תתמודד בבחירות בליכוד - זה סגור

ביטן: איילת שקד לא תתמודד בבחירות בליכוד
חבר הכנסת מהליכוד אמר בריאיון לכאן רשת ב כי הליכוד ירכיב את הממשלה הבאה אם יהיו החיבורים המתאימים בגוש הימין. הוא ציין כי רה"מ הבטיח לו שהוא יהיה השר הבא שימונה ושאין בעיה שיכהן כשר בשלב שבו מצוי התיק נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד אומר היום (ראשון) כי איילת שקד לא תהיה ברשימת המפלגה בבחירות הקרובות. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, אמר ביטן כי ראש הממשלה נתניהו החליט שאין לו עניין במהלך, אבל ציין כי היא יכולה לתרום את חלקה בצד מימין לליכוד. "בבחירות האלה היא לא תהיה בליכוד מנוי וסגור".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

ביטן ציין כי הוא מאמין שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה אם יהיו החיבורים המתאימים בגוש הימין. "אנחנו נרכיב את הממשלה מכיוון שיהיה לנו מעל 61 מנדטים, היה לנו את זה ב-2015, יהיה לנו את זה ב-2019 והדבר ברור מאליו. כל הנושא הזה של להעביר למישהו אחר הוא לא רלוונטי מכיוון שגנץ לא יכול להרכיב ממשלה בכל מקרה, אלא אם כן הוא ירכיב אותה עם הערבים, אז אין מצב שהוא ירכיב ממשלה".

ביטן הדגיש כי אם הגוש שמהימין לליכוד יעשה איחודים מתאימים יהיו לימין יותר מ-61 מנדטים ושלכך מצפים בליכוד. "אנחנו רחוקים מהבחירות, זה שאתה רואה היום מאבקים פנימיים כאלה ואחרים זה לא אומר שזה לא יקרה, ברגע שזה יקרה אז ההפסד של 7-6 מנדטים בבחירות האחרונות שהיה לגוש הימין ייעלם ואז אנחנו כן נוציא 61 מנדטים", אמר ביטן. 

הוא הוסיף כי הליכוד לא יעביר את המנדט להרכבת הממשלה לבני גנץ בשום שלב מכיוון שיהיו לו יותר מ-61 מנדטים וכי גנץ כלל אינו מסוגל להרכיב ממשלה בלי המפלגות הערביות. בעניין חלוקת התיקים בממשלה אמר ביטן כי ראש הממשלה הבטיח לו שהוא הבא בתור וכי הוא מחכה בסבלנות למינוי.

באשר לתיק המתנהל נגדו אמר ביטן כי הוא ממתין בסבלנות להחלטה בעניינו ושאין בעיה שיכהן כשר בשלב זה: "אני יודע שזה יהיה תהליך ארוך העניין שלי, אני אתמודד איתו, אין שום בעיה. יש עוד שרים שממתינים בסבלנות, זה דרעי וחיים כץ ולכן אני לא חושב שיש בעיה עם זה, ולפי השיטה הזאת תמיד שתהיה חקירה אז אולי אני אצטרך לעזוב את הפוליטיקה וזה לא המצב".

חברו לסיעה של ביטן, חבר הכנסת מיקי זוהר, אמר בתגובה לדברי ביטן על השרה שקד כי הוא חולק עליו. "ההתנגדות לשיריונה של איילת שקד אצלנו מסכנת את המשך שלטון הליכוד והימין. אם שקד תחבור לליברמן תוכרע הכף נגד נתניהו. מוזר לי מאוד ש"התנגדות הבכירים" מהווה את המחסום לשריון במיוחד כשכל כך הרבה מונח כאן על הכף", אמר זוהר.

"אין לי כל ספק שצירופה של איילת שקד לליכוד יוסיף לנו מנדטים ויחזק את גוש הימין, רובו המוחלט של הציבור הליכודי בעד השריון שלה אצלנו באופן חסר תקדים. אסור לנו לגרום לה ללכת עם ליברמן כי זה יסכן את המשך כהונת ממשלת הימין האותנטית שהיתה לנו בשנים האחרונות ואף עלולה למנוע את המשך כהונתו של נתניהו כראש הממשלה", אמר חבר הכנסת מיקי זוהר.

הפופולריים