איילת שקד בתגובה לדברי הרב אבינר: "אישה יכולה לעשות הכול - גם לעמוד בראש מפלגה"

שקד בתגובה לרב אבינר: "אישה יכולה לעשות הכול"

מחופשתה המשפחתית הגיבה שרת המשפטים לשעבר לדברי הרב, שאמר בריאיון לכאן רשת ב כי "עדיף לאבד מנדטים גם אם איילת שקד תביא יותר, נשים לא צריכות להיות בפוליטיקה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, לשעבר שרת המשפטים. מארס 2019
צילום: צילום: פלאש 90

שרת המשפטים לשעבר איילת שקד התייחסה הבוקר (שישי) לסערה סביב דברי הרב שלמה אבינר לכאן רשת ב, לפיהם אין לנשים מקום בפוליטיקה, מחופשתה המשפחתית בחו"ל כתבה בטוויטר: "רק מזכירה שאישה יכולה לעשות הכול - גם לטייל, גם להיות אימא, גם לעמוד בראש מפלגה, גם בראשות עיר, גם (להיות) מנכ"ל חברה וגם לעמוד בראש מדינה".


ראש ישיבת עטרת כהנים חתום יחד עם רבנים נוספים על גילוי דעת, שמשמעותו היא שאינם רוצים לראות את איילת שקד בראשות הבית היהודי. בריאיון אתמול לכאן רשת ב אמר הרב אבינר כי "עדיף לאבד מנדטים גם אם איילת שקד תביא יותר. היא דגולה מאוד, אבל איש איש על מקומו. אנחנו חושבים שצריך מפלגה דתית. צריך אנשים שכל חייהם זו התורה".

בריאיון נוסף, לתוכנית ערב ערב עם אורי לוי בכאן 11, התייחס הרב אבינר לדברים שאמר והבהיר כי אינו חוזר בו: "אני שמח שאומרים שאני דברים חשוכים. זו מחמאה גדולה כי אני מדבר מה שאני חושב ולא כדי למצוא חן בעיני אנשים. יש לנו חזון וצריך לקדם אותו".

במפלגת הבית היהודי אמרו אמש בתגובה לדברים: "אנו מאמינים שלנשים יש מקום חשוב בעשייה הישראלית. הבית היהודי היא המפלגה הראשונה שבנתה פורום נשים משמעותי המצמיח נשים מנהיגות וכ-45% ממתפקדי הבית היהודי הן נשים. כמו כן, במפלגה יש שריון לנשים על מנת לקדם ייצוג הולם וראוי בכנסת. הציונות הדתית מורכבת מגוונים ומתפיסות שונות אבל בשעת מבחן אנו יודעים להיות תחת מפלגה אחת".

האזינו לריאיון עם הרב שלמה אבינר בכאן רשת ב

נפתלי בנט, שותפה לשעבר של שקד להנהגת מפלגת הימין החדש, הגיב אתמול בחריפות לדברי הרב. "‏אם למישהו היה ספק למה צריך את הימין החדש, הנה התשובה", טען. "האמירות הללו מייצגות אחוז זעום בציונות הדתית וגורמות לחילול השם. כל מיזם שעשיתי בחיי, עשיתי לצד נשים מנהיגות ומוכשרות. בהייטק, בעשייה ציבורית ובפוליטיקה. מקומן של הנשים בפוליטיקה ובכל תחומי החברה אינו מוטל בספק".

הפופולריים