חיבורים? העבודה ומרצ ייצאו בקמפיינים עצמאיים

חיבורים? העבודה ומרצ ייצאו בקמפיינים עצמאיים

העבודה תנהל קמפיין חברתי ואילו מרצ תשאף "להפוך את השלום למוצר עממי". בחדשות הערב דווח כי מרצ תדגיש הפעם את כל הרשימה ולא רק את היו"ר, ואילו העבודה תתמקד גם ב"שלום"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ וניצן הורוביץ
צילום: צילום: פלאש 90

מפלגות העבודה ומרצ יחלו בקרוב בקמפיינים עצמאיים, כל אחת בנפרד. בחדשות הערב בכאן 11 דווח הערב (חמישי) כי מרצ תדגיש הפעם את כל הרשימה ולא רק את היו"ר, ואילו העבודה תנהל קמפיין חברתי אבל תתמקד גם ב"שלום"- בשאיפת המפלגה בקמפיין "להפוך בחזרה את השלום למוצר עממי", כלשונם.


בינתיים גם יו"ר העבודה החדש עמיר פרץ ויו"ר מרצ החדש ניצן הורוביץ טרם נפגשו עם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מאז בחירתם ליו"רי המפלגות. במרצ חושבים שחיבור עם ברק עשוי לפגוע ברבים ממצביעיהם וגם בעבודה לא משוכנעים שחיבור כזה הוא כדאי. בתחילת השבוע הבא ייפגשו ביניהם פרץ והורוביץ, ללא ברק, כדי לבחון שיתוף פעולה בין מפלגותיהם.

יממה אחרי היבחרו של פרץ ליו"ר העבודה, פורסם בכאן חדשות כי גורמים במפלגה אמרו כי בחירתו תרחיק חיבורים עם מפלגות אחרות, וכי הוא יעדיף להוביל את המפלגה ולשקמה. לדבריהם, מטרתו של פרץ היא להביא את אהוד ברק להסכים להיות מספר 2 במפלגה. גם הורוביץ דיבר על חיבורים והבהיר שכדי שיהיה שמאל גדול - יש צורך בשיתופי פעולה. 

לפני כשבוע הודיע ברק על חזרתו לפוליטיקה ועל הקמת מפלגה חדשה לקראת הבחירות בספטמבר. "חומרת הנסיבות הביאה אותי לרגע שבו אין מנוס מנטילת אחריות וקבלת החלטות", אמר ברק במסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב. "השאלה היא מי יכול לשנות את המסלול ההרסני". ברק הוסיף כי יפעל לגייס "גורמים אמיצים" כדי לסיים את תקופת כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הפופולריים