הרב אבינר על שקד: "אין מקום לנשים בפוליטיקה"

הרב אבינר על שקד: "אין מקום לנשים בפוליטיקה"
בכיר הציונות הדתית לכאן רשת ב: עדיף לאבד מנדטים משתהיה בראש. על שילוב נשים בפוליטיקה אמר: "זה לא בסדר, המערבולת המסובכת של הפוליטיקה היא לא זירה בשביל התפקיד הנשי". לפיד בעקבות הריאיון: "פנאטים דתיים ושוביניסטים לא צריכים להיות בפוליטיקה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד והרב שלמה אבינר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"עדיף לאבד מנדטים גם אם איילת שקד תביא יותר, נשים לא צריכות להיות בפוליטיקה", כך הכריז הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב הרב שלמה אבינר, אחד מחשובי הרבנים של הציונות הדתית.

האזינו לריאיון עם אבינר בכאן רשת ב

אבינר חתום יחד עם רבנים נוספים על גילוי דעת שמשמעותו היא שאינם רוצים לראות את איילת שקד בראשות הבית היהודי. "היא דגולה מאוד, אבל איש איש על מקומו", אמר אבינר בריאיון לירון דקל וברוך קרא. "אנחנו חושבים שצריך מפלגה דתית. צריך אנשים שכל חייהם זו התורה".

כשנשאל אם עדיף לאבד מנדטים גם אם שקד מביאה יותר מנדטים, ענה אבינר בחיוב. על השאלה אם היה מדובר באישה דתית, גם על כך ענה אבינר כי "זה לא בסדר, המערבולת המסובכת של הפוליטיקה היא לא זירה בשביל התפקיד הנשי".

בהמשך הריאיון התייחס אבינר לאמירתו שלפיה להשתתף בשיעוריה של סיון רהב מאיר זה לא צנוע: "אישה צריכה לתת שיעורים לנשים שזה טוב וזה מעולה וזה נפלא, ולא לגברים". הוא הוסיף כי גברים יכולים, "בדוחק" לדבריו, להעביר שיעורים לנשים. כשנשאל מדוע גברים יכולים לתת שיעורים לנשים מבחינת הצניעות ונשים לא יכולות לתת שיעורים לגברים הוא ענה: "אני לא רוצה לענות מכיוון שאתה גבר, אני לא רוצה להעליב אותך ואותי ואת כל הגברים האחרים". על האפשרות שיכול להיות שהוא העליב נשים בעצם הריאיון טען אבינר: "הדבר הזה נאמר מפני כבודן של הנשים".


בעקבות הדברים התעוררה סערה: חבר הכנסת עודד פורר מישראל ביתנו אמר כי "אותו הרב שקובע שרפלקסולוגיה ורפואה אלטרנטיבית הן כישוף הוא אחד הרבנים שמסמנים את התופעה החמורה של ההקצנה ודרדור המערכת לכיוון של מדינת הלכה חשוכה, שמפלה נשים, שמבטלת מקצועות מוכרים ומתחילה בציד מכשפות". 

מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "פנאטים דתיים ושוביניסטים לא צריכים להיות בפוליטיקה. וגם לא ברבנות למען האמת". חברת מפלגתו של לפיד אורנה ברביבאי צייצה: "הרב אבינר - נתת כעת זריקת מוטיבציה לנשים רבות, מדוע נכון להן להיות בפוליטיקה". חברת הכנסת מיקי חיימוביץ' הוסיפה: "תודה לרב שהזכיר לי למה נכנסתי לפוליטיקה".

הפופולריים