פרץ על חיבור עם ברק: מוכן לוויתורים אם יביאו מנדטים

פרץ על איחוד עם ברק: אני מוכן לחיבורים

יו"ר העבודה הבהיר בריאיון לכאן רשת ב כי "אם יסתבר שלהיות מס' 2 במפלגתו של ברק יביא הכי הרבה מנדטים – נעשה זאת". על רקע היחסים העכורים בין השניים הוא אמר: "ברק ואני פירקנו את כל המשקעים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק ועמיר פרץ
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

עמיר פרץ לא שולל חיבור עם מפלגתו של אהוד ברק: על רקע היחסים העכורים בין יו"ר העבודה החדש לבין ראש הממשלה לשעבר, הבהיר הבוקר (חמישי) פרץ כי "אם יסתבר שלהיות מספר שתיים במפלגתו של ברק יביא הכי הרבה מנדטים – נעשה זאת".

האזינו לריאיון המלא עם עמיר פרץ בכאן רשת ב

בריאיון לירון דקל וברוך קרא בכאן רשת ב הסביר פרץ כי "ברק ואני פירקנו את כל המשקעים. אני בעד לעשות בדיקות בצורה רצינית, אני מוכן לחיבורים. המטרה להגדיל את הגוש ולהביא מצביעים מהימין".

"אני מתכוון לפגוש את כל האישים בשבוע הבא, החל מבני גנץ ועד איימן עודה", אמר פרץ. "כל מטרתי היא רק אחת, להצליח להגדיל את הגוש, להצליח להביא מצביעים מהימין, השאלות הפרסונליות ייבחנו בסוף הדרך כשנגמור את כל הדיונים".

פרץ הבהיר כי אם יתברר שחיבור עם ברק יביא להגדלת מספר המנדטים והגדלת הגוש, "אז אני בהחלט אשקול זאת, ואני בהחלט מתכוון לקיים שיחות גם עם ציפי לבני, גם עם אורלי לוי, גם עם ניצן הורוביץ, גם עם בני גנץ כמובן ואני גם מקיים שיחות עם המפלגות החרדיות". 

"אם יסתבר שהסדר שאתה מציע (שהוא יהיה מספר שתיים של ברק) מביא את הכי הרבה מנדטים, הכי הרבה תקווה, הכי הרבה סיכוי לשינוי, אז אנחנו נבחן זאת", אמר. "אני לפני חודש פגשתי את אהוד ברק, פגשתי אותו לשתי שיחות מאוד מעניינות".

על רקע היחסים העכורים בין השניים, סיפר פרץ בריאיון כי "בשיחה הראשונה פירקנו את כל המשקעים. אני זה שכל המערכת הפוליטית כל הזמן אמרה 'אתה לעולם לא תתגבר על מה שעשה לך ברק'. ובכן טעיתם. בפגישה השנייה אני הצעתי לו לבוא למפלגת העבודה, לעזור לי לשקם את הבית, אני גם אמרתי לו 'אם תבוא למפלגת העבודה אני אינני שולל שום הסדר, גם הסדר שבו אתה תהיה מספר 1'. כך אמרתי לו, אבל התנאי שלי היה שהוא בא למפלגה, הוא לא בא".

"לפני חודש אני פגשתי את בני גנץ ואני אמרתי לו שהחוסר מזל זה שאבי גבאי נבחר, הוא אמר לי 'מה פתאום דווקא היה לנו קל לקחת מכם את כל המנדטים, לשתות אתכם בקלי קלות'", סיפר פרץ. "הוא צודק מבחינתו, אמרתי לו 'ייתכן מאוד אבל אילו אני הייתי מועמד היה לך יריב קשה מאוד ולא היית מקבל 30 מנדטים, אבל אני הייתי מביא עוד 5-4 מנדטים מהימין ואתה היית הופך להיות רה"מ ועדיף לך להיות רה"מ כשאתה עם 29 מנדטים ולא כשאתה לא ראש ממשלה עם 35 מנדטים".

פרץ התייחס גם למתחים הפנימיים בתוך מפלגתו אחרי הבחירות המקדימות. "אני מתכוון להחזיר את סתיו שפיר לפעילות מלאה", אמר. "היא התקשרה אליי ובירכה אותי, היום היא תבוא איתי לבקר את משפחת ההרוג בקריית חיים, בן העדה האתיופית. אני מאוד מקווה שגם איציק שמולי יחזור לפעילות מלאה, כרגע הוא ביקש חופשה של כמה ימים. אני נוהג בסבלנות, יש לי יכולת להכיל את הדברים, לאחד את האנשים ולצאת במשימה מתואמת".

עוד הבהיר פרץ בריאיון כי "אני איש שמאל, שלא יהיו אי הבנות, אני אלחם על המותג הזה שנקרא שמאל, אני אבהיר לאזרחי ישראל שהמותג שמאל הוא מותג שמכיל את כולם". 

האזינו לריאיון עם עופר שלח בכאן רשת ב

מוקדם יותר אמר חבר מפלגתו של ברק, קובי ריכטר, ביחס לשאלה האם ברק יסכים להיות מספר שתיים של עמיר פרץ, כי " אני לא רואה סיטואציה שבה הדבר הזה יישקל. זו שאלה היפותטית לחלוטין". 

בכחול לבן הפנו ביקורת כלפי מפלגתו של ברק: חבר הכנסת עופר שלח אמר בריאיון לירון דקל וברוך קרא בכאן רשת ב כי " יש מי שמקים מפלגות שאין להן שום הצדקה, רק בשביל לנסות לעשות איזשהו מהלך שאני לא יודע מה, ימצב אותו באיזשהו מקום". הוא הוסיף כי במפלגתו לא מתכוונים לייצר חיבור עם ברק: "כחול לבן את איגוד הכוחות שלה כבר עשתה".

הפופולריים