גורמים בעבודה: בחירת פרץ תרחיק חיבורים, הוא יעדיף לשקם את המפלגה

גורמים בעבודה: בחירת פרץ מרחיקה חיבורים

מטרתו של יושב הראש הנבחר: להביא את ברק להסכים להיות מס' 2 במפלגתו. בסביבת רה"מ לשעבר דווקא מאמינים: יהיה איחוד עם העבודה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ במסיבת עיתונאים בת"א, יולי 2019
צילום: פלאש 90

יממה אחרי היבחרו של עמיר פרץ ליו"ר העבודה, גורמים במפלגה אומרים כי בחירתו תרחיק חיבורים עם מפלגות אחרות, וכי הוא יעדיף להוביל את המפלגה ולשקמה – כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. לדבריהם, מטרתו של פרץ היא להביא את אהוד ברק להסכים להיות מספר 2 במפלגה.

לעומתם, בסביבתו של ברק מאמינים כי דווקא יהיה איחוד עם העבודה - כשיצליח פרץ לשקם את המפלגה. בכחול לבן שוללים חיבור עם העבודה, ואומרים כי לא יהיו חלק מאיחוד נוסף.


פרץ עצמו ערך בצהריים מסיבת עיתונאים בה אמר כי המאמץ הראשון שלו הוא לקרב את אלה שהתמודדו מולו – חברי הכנסת איציק שמולי וסתיו שפיר. "הערכים הדמוקרטיים שלנו, נוכיח אותם קודם כל בתוך הבית, ננהל את הויכוחים באומץ ונצא מאוחדים", הוא הוסיף. "אנחנו לא בשלטון כל כך הרבה שנים, והפעילים חיכו להזדמנות שבה יקראו להם. בואו ביחד נכבוש את ליבו של העם".

עוד אמר פרץ: "שוחחתי עם מנהיגי כל המפלגות - גנץ, ברק, הורוביץ וטיבי - אשוחח גם עם עודה ואורלי לוי אבקסיס על מנת לבדוק שיתופי פעולה ואפגש עם כולם כדי ליצור אלטרנטיבה אידיאולוגית לממשלת נתניהו". עם זאת, הוא סייג: "לא עם כולם נלך, לא חייבים ללכת יחד עם כולם".

 

הפופולריים