ברקת: "חברים אתיופים אמרו לי שקיבלו סיוע מהקרן החדשה"

ברקת: "חברים אתיופים אמרו שהקרן החדשה סייעה"

ח"כ סיפר בריאיון בכאן רשת ב כי "הקרן החדשה שפכה את המשאבים שלה כדי ללבות את האש"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר ברקת
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ ניר ברקת מהליכוד סיפר היום (רביעי) בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "לצערי שמעתי שהקרן חדשה שפכה את המשאבים שלה כדי ללבות את האש. דיברתי עם חברים אתיופים והם אמרו שהם קיבלו סיוע מהקרן החדשה".

האזינו לריאיון עם ניר ברקת בכאן רשת ב:

לפי ברקת, "זה לא עניין של קואליציה-אופוזיציה. אנחנו במשבר אמון – המחאה הזו היא סביב משבר אמון מתמשך - העדה לא מאמינה למח"ש שהם חוקרים באמת. אם העדה הייתה יודעת שלמקרה חריג משתמשים בכלים חריגים – שופט בדימוס שמאמינים בו. צריך למצוא מנגון לצעדים בוני אמון".

"אני מעריץ את משטרת ישראל, לפעמים הארגון עושה טעויות ויש אנשים שסורחים. אם יש עדה או מגזר שיש להם משבר עם המשטרה – זה פתיר", סיפר ברקת על נקודת מבטו על מחאת יוצאי אתיופיה. "יש אתגרי חינוך ומגורים - יש אתגרים, ביניהם איך לחנך את הציבור הלא אתיופי לקבל את האחר". 


מוקדם יותר היום הודיעו מארגני הפגנות יוצאי אתיופיה כי הם מתכוונים לחזור היום לאותם מוקדי מחאה בהם הפגינו אתמול. בין השאר צפויים הפגנות בצומת עזריאלי בתל אביב, ירושלים, צומת קסטינה, מחלף פולג בכביש החוף ובמחלף גהה.

אמש המשיכה המחאה ברחבי הארץ עד לשעות הלילה המאוחרות, ובתום יממה סוערת במד"א דיווחו על 83 פצועים בסך הכל שנזקקו לטיפול רפואי. 47 מתוכם הם שוטרים, 26 מפגינים, תשעה עוברי אורח וכבאי אחד. חמישה מהפצועים פונו לבתי החולים במצב בינוני והשאר במצב קל. שישה אמבולנסים וארבעה אופנועי חירום ניזוקו מיידויי אבנים. לפחות 45 מהפצועים שוחררו מבתי החולים לבתיהם במהלך הלילה.

הצתת רכב בצומת עזריאלי, אתמול. צילום: פלאש 90

השר לביטחון פנים גלעד ארדן קיים במהלך הלילה ישיבת חירום להערכת המצב. בפתח דבריו אמר ארדן: "אני מבקש להביע בשמי ובשם המשטרה כולה את הזעזוע העמוק על האירוע הזה ולשלוח תנחומים למשפחה. אני מבין ומזדהה עם כאבם של יוצאי העדה. זכותו של כל אזרח במדינה דמוקרטית למחות על עוולות שהוא מרגיש שעשו לו ולזעוק כשהוא חש שזכויותיו נפגעו".

הפופולריים