קושנר: "הפלסטינים נראים מטופשים בהתנגדותם לוועידת בחריין"

קושנר: "הפלסטינים נראים מטופשים בהתנגדותם"

יועצו וחתנו של טראמפ אמר כי בשבוע הבא יכריז על השלב הבא בתוכנית השלום האמריקנית, וכי הממשל יתייחס לסוגיית הפליטים הפלסטינים כשייחשף החלק הפוליטי של התוכנית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ארד קושנר בוועידת בחריין
צילום: בלי

בתדרוך כתבים שקיים היום (רביעי) היועץ הבכיר לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וחתנו ג'ארד קושנר, התייחס קושנר להיעדרותם של נציגי הנהגת הרשות הפלסטינית מהוועידה הכלכלית בבחריין שנערכה בשבוע שעבר. לדבריו, "ההנהגה הפלסטינית עשתה טעות אסטרטגית - הם נראו מטופשים כשהם ניסו להילחם בסדנה שעשינו".

קושנר הוסיף כי אינו בטוח "מה מנסה ההנהגה הפלסטינית למכור לציבור שלה, אבל ההתנהגות שלה הייתה היסטרית". קושנר המשיך להתייחס אל הנהגת הרשות ואמר כי תפקידה של ההנהגה לתת לציבור הזדמנות ולדאוג לרווחת האנשים, אולם לדבריו "לא ראינו צעדים כאלה מצד ההנהגה הפלסטינית".

קושנר, שנשאל על סוגיית הפליטים הפלסטינים, אמר כי הממשל יתייחס לסוגיה הזו כשייחשף החלק הפוליטי בתוכנית השלום. לדבריו, הממשל האמריקני מנסה למצוא את הפתרון הפרגמטי והאפשרי ביותר לסוגיה.

יועצו של טראמפ הוסיף כי הרבה מהפלסטינים מתחילים לראות שהישראלים אינם אחראים לבעיותיהם, אלא בעיקר הנהגת הרשות. לכן, הממשל מקדם הצעה כלכלית ורוצה לתת למנהיגים הזדמנות להתחבר למשהו שיפתור את הבעיות.

לדבריו, "בשנתיים האלה יש התקדמות רבה. במזרח התיכון מקבלים את ישראל כעובדה קיימת. יהיה שלב בעתיד שבו תהיה נורמליזציה עם ישראל, וכשזה יקרה, זה יהיה מזרח תיכון בטוח ויציב יותר - והזדמנויות כלכליות רבות יותר באזור.

"הדלת שלנו תמיד פתוחה להנהגה הפלסטינית, הנשיא טראמם אוהב באופן אישי את עבאס. אם נשיג הסכם שלום, אז הכסף ייכנס - אם לא נשיג הסכם אז הכסף לא ייכנס". קושנר חתם ואמר כי בשבוע הבא יכריז על השלב הבא במסגרת תוכנית השלום שלו.

הפופולריים