פרסום ראשון: ראשי רשויות בעוטף עזה סירבו להיפגש עם ראש הממשלה

ראשי רשויות בעוטף עזה סירבו להיפגש עם נתניהו

ההחלטה התקבלה בגלל שלפגישה הוזמנו ראשי רשויות מכל אזור הדרום. לטענתם: "לא נגיע לשם רק כדי להצטלם, צריך לפתור את הבעיות של עוטף עזה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בישיבת הקבינט, יוני 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראשי רשויות מעוטף עזה סירבו להגיע לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך פורסם היום (רביעי) לראשונה בכאן חדשות. ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני וראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין  מחו על כך שלפגישה זומנו 20 ראשי רשויות מכל רחבי הדרום, ועל שהוא לא נפגש רק עמם. אחד מהם אמר כי "לא נגיע לשם רק כדי להצטלם, צריך לפתור את הבעיות של עוטף עזה". 

״הופתענו לגלות שלפגישה עם ראש הממשלה הוזמנו 20 ראשי רשויות מהדרום, ולא היתה לנתניהו כל כוונה לקיים פגישה ייעודית בנושא עוטף עזה כמצופה וכמתבקש בימים אלה ועל פי בקשתנו", מסרו ראשי הרשויות. "אך אנו סבורים מעל לכל ספק שהאתגרים, הצרכים והמציאות בעוטף עזה שונים בתכלית משאר הרשויות. יש לנו חשש עמוק למידת המודעות וההבנה של הממשלה למה שקורה כיום בישובי עוטף עזה. לא נשלים ולא נקח בזה חלק".

גורמים בלשכת ראש הממשלה הגיבו ומסרו כי "מי שעזב את הפגישה עשה זאת על רקע פוליטי מובהק. מוזר שהם מדברים שלא שומעים אותם וכשבאים לשמוע אותם הם מסתלקים. נציין כי רשימת המוזמנים הוכנה על ידי המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, ולא על ידי שום גורם פוליטי". 

הפופולריים