עמיר פרץ לאחר הזכייה: "בואו ביחד נכבוש את ליבו של העם"

עמיר פרץ לאחר הזכייה: "בואו נכבוש את לב העם"
אחרי שגרף 47% מקולות הבוחרים בפריימריז המפלגה, יו"ר מפלגת העבודה הנבחר הכריז במסיבת עיתונאים כי ייפגש עם כל ראשי המפלגות כדי "ליצור אלטרנטיבה לממשלת נתניהו", אך סייג: "לא חייבים ללכת עם כולם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חבר הכנסת עמיר פרץ
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

היו"ר הנבחר של מפלגת העבודה, ח״כ עמיר פרץ, מקיים בשעה זו (רביעי) מסיבת עיתונאים בבית המפלגה בתל אביב ואמר כי מפלגת העבודה תהפוך ממפלגה פוליטית לבית פוליטי שבו כל הישראלים יראו כתובת וירגישו נוח להתחבר אליו.

"כולם ירגישו שכאן אנחנו בונים את המכנה המשותף של החברה כדי להצעיד אותה לדרך חדשה ללא שסעים ומחלוקות. בבית אין לנו יריבים. יש לנו כוחות שחושבים אחרת ומותר להם", אמר פרץ. לדבריו, המאמץ הראשון שלו הוא לקרב את מי שהתמודדו מולו - שמולי ושפיר. "הערכים הדמוקרטיים שלנו, נוכיח אותם קודם כל בתוך הבית, ננהל את הויכוחים באומץ ונצא מאוחדים", הוסיף. "אנחנו לא בשלטון כל כך הרבה שנים, והפעילים חיכו להזדמנות שבה יקראו להם. בואו ביחד נכבוש את ליבו של העם".

"אפגש עם כולם כדי ליצור אלטרנטיבה אידיאולוגית לממשלת נתניהו"

לדבריו של היו"ר הנבחר, "שוחחתי עם מנהיגי כל המפלגות - גנץ, ברק, הורוביץ וטיבי - אשוחח גם עם עודה ואורלי לוי אבקסיס על מנת לבדוק שיתופי פעולה ואפגש עם כולם כדי ליצור אלטרנטיבה אידיאולוגית לממשלת נתניהו". עם זאת, הוא הסתייג: "לא עם כולם נלך, לא חייבים ללכת יחד עם כולם".

היעד שהציב פרץ למפלגה הוא לפנות ל"רבע מיליון מצביעים שנתנו את כולם לכחלון ואורלי לוי". לדבריו, "הם לא רצו את נתניהו - הם היעד שלנו". הוא הוסיף כי ישאף גם לברית עם המיעוטים הדרוזים, הנוצרים, המוסלמים והבדואים - "הם בני הברית שלנו שלא הצביעו לנו בבחירות האחרונות".

אל המקום השני הגיעה סתיו שפיר עם 26.9% מהקולות. איציק שמולי דורג שלישי עם 26.3% מקולות הבוחרים. אחוז ההצבעה עמד על כ-45% עם קצת יותר מ-30 אלף מצביעים. זאת הפעם השנייה שח"כ פרץ נבחר לתפקיד יו"ר המפלגה. בנובמבר 2005 הוא זכה בבחירות לראשות המפלגה כשהתמודד מול שמעון פרס. בבחירות שנערכו לאחר מכן במרץ 2006, קיבלה מפלגת העבודה בהנהגתו 19 מנדטים. המפלגה הצטרפה לקואליציה שהרכיב אז ראש הממשלה הנבחר אהוד אולמרט, ופרץ מונה לתפקיד שר הביטחון. ארבעה חודשים לאחר מכן פרצה מלחמת לבנון השנייה.


הבוקר (רביעי) אמרו מקורביו של פרץ כי אין בכוונתו לקיים בשלב זה משא ומתן לחיבור עם מפלגתו של אהוד ברק. "רק העבודה תוביל חיבור, לא ברק", אמרו המקורבים. קמפיין הבחירות של מפלגת העבודה צפוי להיות עצמאי במטרה לחזק את מעמדה של המפלגה בגוש המרכז שמאל, כך שבמידה שיהיו חיבורים, היא זו שתוביל אותם. לדברי המקורבים, תוכניתו של יושב הראש העבודה הנכנס היא לנהל קמפיין בחירות עצמאי. רצונו הוא לבוא מעמדת כוח לשיחות על חיבור, ואז שמפלגתו תוביל את החיבורים בעצמה, כך שכל מי שייצטרף יהיה תחתיה ולא ההיפך.

הפופולריים