רה"מ מינה את ח"כ דודי אמסלם לשר התקשורת

רה"מ מינה את ח"כ דודי אמסלם לשר התקשורת

אמסלם, שמחליף את איוב קרא שהתפטר בשבוע שעבר, יכהן כשר עד לבחירות לכנסת ה-22 שיתקיימו בעוד כמה חודשים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו, דודי אמסלם ואיוב קרא בישיבת סיעת הליכוד
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הערב (שני) למנות את חבר הכנסת דודי אמסלם לשר התקשורת. אמסלם יכהן כשר רק כמה חודשים, עד לקיום הבחירות לכנסת ה-22. אמסלם אמר לאחר ההודעה: "שמח על הזכות הגדולה לשרת את עם ישראל בתפקיד שר התקשורת. אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון". 


בניסיון למנוע ביקורת נגדו, רה"מ קיים שיחות עם חברי כנסת בליכוד המצפים לקידום. אתמול נפגש נתניהו עם דוד ביטן והבטיח לו "אתה המינוי הבא לשר בממשלה". נתניהו אמר שארדן עשוי להודיע על פרישה לטובת תפקיד באו"ם ואם כך, ביטן ימונה לשר.

מינויו של אמסלם הגיע לאחר שלפני שמונה ימים, הגיש שר התקשורת הקודם, ח"כ איוב קרא מהליכוד, את התפטרותו. במכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו טען קרא כי "בליכוד ניסו להוציא אותי ממרכזי הכוח, כדי להפסיק את מסע הציד" ואמר כי הוא יוצא לקרב לטיהור שמו.

קרא פתח את המכתב במשפט:"מאז מוניתי לשר התקשורת החל מסע הכפשות מגמתי נגדי, הנובע מדעות קדומות". לטענתו "החל שיתוף פעולה בין צמרת הליכוד כדי להחליש ולהוציא אותי ממרכזי הכוח בתנועה". קרא הסביר כי הוא אינו פורש מהחיים הציבוריים, אבל יוצא לקרב לטיהור שמו וגם לניקוי הליכוד "מתפיסות עולם 'מפאיניקיות' שחדרו אליו בשנים האחרונות".

זה המינוי השלישי לממשלה בחודש האחרון, בהמשך למינוי ח"כ בצלאל סמוטריץ' לשר התחבורה וח"כ הרב רפי פרץ לשר החינוך סמוטריץ' בירך על מינוי אמסלם וכתב בחשבון טוויטר: "מאחל הצלחה לחברי דודי אמסלם בתפקידו כשר התקשורת. דודי איש ראוי ורציני ויעשה חיל ללא כל ספק". שר המשפטים אמיר אוחנה, חברו לסיעה של אמסלם בירך גם הוא על המינוי: "אני מברך את ידידי, ח"כ דודי אמסלם עם מינויו לתפקיד שר התקשורת. דודי הוא איש של אנשים ושליח ציבור שפועל ומדבר מדם ליבו. אני מאחל לו הצלחה רבה בתפקיד ושמח לראות אותו מצטרף אל שולחן הממשלה".

הפופולריים