גנץ תקף את נתניהו: "אין לו אומץ להביט לתושבים בעיניים"

גנץ: "לנתניהו אין אומץ להביט לתושבים בעיניים"

יו"ר כחול לבן דיבר באריכות על עזה בכנס הרצליה: "אפשר לבצע חיסולים ממוקדים" גנץ הדגיש כי צריך "להעצים את תחושת האכפתיות".
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ השתתף היום (שני) בכנס הרצליה, שנכנס ליומו השני. אתמול השתתפו בכנס יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן ונשיא המדינה ראובן ריבלין. גנץ התייחס באריכות למדיניות הממשלה ברצועת עזה ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לראש הממשלה אין את האומץ להביט לתושבים בעיניים".

יו"ר כחול לבן ציין כי המדיניות שלו ברצועה תתבסס על החזרת ההרתעה. "לא חייבים לכבוש את כל עזה - אפשר לבצע חיסולים ממוקדים", אמר בנאומו. גנץ הוסיף כי "אסור לחשוש מלפעול ברצועת עזה". 

"לצד הצורך לבנות פתרונות, צריך לטפל גם במרכיבים הפנימיים של החברה הישראלית. גם בחוסן החברתי שלנו. החוסן הזה הוא חלק בלתי נפרד מהביטחון הלאומי. יש דבר שבוודאות אי אפשר לחכות איתו - להעצים את תחושת האכפתיות", הוסיף גנץ.

ביום רביעי נאם גנץ במרכז הירידים בתל אביב, והבהיר שלא יבוטלו הבחירות, לאחר שדווח כי יו"ר הכנסת פנה אליו במטרה לדון בנושא. הוא אמר כי "אם הייתה אופציה חוקית לביטול בחירות והיה אופציה להקים ממשלה ללא נתניהו - היינו שוקלים זאת ברצינות. כחול לבן הצביעה נגד פיזור הכנסת, אך המציאות קשה. אני לא רואה בסיס למהלך ביטול הבחירות". 

את נאום הפתיחה בכנס שמתקיים במרכז הבינתחומי בהרצליה, נשא אתמול שגריר מצרים בישראל חאלד עזמי שאמר: "הסכסוך הישראלי-פלסטיני לא יכול להיות בהמתנה עד שנפתור את שאר הבעיות באזור. הוא הדגיש כי: "פתרון הסכסוך באמצעות פתרון כולל שמכיר בזכויותיהם של הפלסטינים למדינה עצמאית בגבולות 67', עם מזרח ירושלים כבירתה ועל בסיס שתי מדיניות לשני עמים, ותוך ביסוס הסכמים ותמיכה בינלאומית, והבטחת ביטחונה של ישראל - זה הפתרון". 

הפופולריים