ממרצ ועד כחול לבן: ברק רוצה לאחד את גוש המרכז-שמאל

ממרצ ועד כחול לבן: ברק רוצה לאחד את הגוש

בכחול לבן לא התלהבו ואמרו: "זאת פגיעה בדופן הימנית שלנו". נוסף על כך, ברק רוצה להכניס חמש נשים לעשירייה הראשונה, ביניהן, אמילי מואטי. זליכה סומן ע"י ברק לשמש שר אוצר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מחלוקת בגוש המרכז-שמאל: ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק רוצה לאחד לפתק אחד את המפלגות מכחול לבן ועד הרשימה המשותפת – שיכלול את כולם, כולל את מפלגת העבודה, מפלגתו חסרת השם ומרצ. הסיכוי לדבר הזה נמוך, כך פורסם הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11.

מי שלא ישתתף באותו איחוד גדול כנראה יואשם על ידי ברק ואנשיו כמי שפוגעים בסיכויי הגוש להקים את הממשלה הבאה. בכחול לבן אומרים: "זאת פגיעה בדופן הימנית שלנו. אנחנו צריכים להביא קולות מימין – זאת הדרך היחידה להגדיל את הגוש".


ומה קורה במפלגת העבודה? ח"כ איציק שמולי, שמנהל מגעים קרובים עם אהוד ברק – מתכוון כנראה לחבור אל מפלגתו אם ייבחר לראשות העבודה. במקביל, אצל שמולי סבורים שיש תיאום בין ח"כ סתיו שפיר לעמיר פרץ במטרה להשאיר אותה במרוץ – למרות שהיא נמצאת שלישית. זאת על מנת שפרץ ייבחר. ובתמורה – הוא יסייע לה. פרץ מכחיש.


נוסף על כך, מאמר של ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, טוען שכל המפלגות והפוליטיקאים פסולים – חוץ ממנו. בכך הוא רומז שהוא בדרך לפוליטיקה. דיסקין המליך את עצמו לכוכב הבא – במפלגה חדשה ועתידית שהוא יקים – אך לא בטוח שזה יקרה בסיבוב הזה.

במקביל, פרשננו מרדכי גילת דיווח ב"השבוע" כי ברק רוצה להציב בעשירייה הראשונה חמש נשים - בתשובה לכחול לבן, להם אישה אחת. נוסף על כך הוא שוקל להציע לפרופסור ירון זליכה להצטרף לרשימה ולהיות מועמד לשר האוצר. עוד רוצה ברק ברשימה את העיתונאית החברתית המוערכת אמילי מואטי, שהיום נמצא במפלגת העבודה. הוא מנסה לצרף למפלגתו גם את אורלי לוי.

בתוך כך, התחיל הקרב על נשיא המדינה הבא – בגלל זה יו"ר הכנסת יואל אדלשטיין רצה לבטל את הבחירות. אף אחד לא מבטיח שהוא יהיה יו"ר הכנסת הבא. המועמד נגדו – עמיר פרץ. ובגזרת הימין - איילת שקד החליטה לחזור לברית עם נפתלי בנט בתנאי שהיא תעמוד בראש הרשימה.


הפופולריים