שר החוץ הבחרייני: הראיונות לישראל – לא צעד של נורמליזציה

שר החוץ הבחרייני: הראיונות לישראל – לא נרמול

ח'אלד בן אחמד אמר כי עמדת ארצו לא השתנתה - מדינה פלסטינית בקווי 67' כשהבירה היא מזרח ירושלים. על עסקת השלום אמר: "העסקת תהיה בין שני צדדים ואנחנו לא יודעים דבר על עסקת המאה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חאלד בן אחמד, שר החוץ של בחריין
צילום: בלי

אחרי שספג ביקורות חריפות, בעיקר מכיוון איראן, שר החוץ של בחריין, ח'אלד בן אחמד, הדגיש היום (שישי) לערוץ אל-ערביה הסעודי כי הראיונות לכאן חדשות ולעיתונאים הישראלים אינם צעד לעבר נרמול היחסים עם ישראל. לדבריו, הוא התראיין לכלי התקשורת הישראליים כדי להעביר את עמדה של בחריין ישירות לעם הישראלי, כיוון שיש יוזמה ערבית שהוגשה לישראל ולא נשמעה שום אמירה ממנה בנושא.

"צעדי הנורמליזציה ידועים. הנפת דגל, פתיחת שגרירויות ופתיחת הגבולות. זה לא נורמליזציה". לדבריו הריאיונות שהעניק נועדו ליצור אווירה שבה צד אחד יקשיב לאחר. עוד אמר כי מדובר בניסיון להגיע באמצעות התקשורת הישראלית ללבו ולראשי של הצופה והקורא הישראלי כדי שיבין את התפיסה של הערבים ללא מתווכים.

הבכיר הבחרייני הבהיר כי העמדה של ארצו לא השתנתה - היא תומכת בזכותו של העם הפלסטיני למדינה עצמאית בקווי '67, שבירתה מזרח ירושלים. לדבריו, לארצו אין מושג לגבי החלק המדיני של תכנית השלום של ממשל טרמאפ: "העסקת תהיה בין שני צדדים ואנחנו לא יודעים דבר על עסקת המאה".

נוסף על כך אמר כי המדיניות של איראן היא האיום הכי גדול שנשקף כרגע למדינות האזור. הוא שיבח את ארצות הברית על מדיניותה נגד איראן ואת חכמתה שלא להיגרר לעימות צבאי ישיר עם איראן. לדבריו, איראן היא זאת שתישא באחריות לכל עימות או הסלמה צבאית באזור.

מוקדם יותר היום עקץ היועץ המיוחד של יו"ר מועצת השורא באיראן, חוסיין אמיר עבד א-להיאן, בטוויטר את שר החוץ הבחרייני. הוא כתב: "שייח' חאלד' - התפייס עם העם שלך ואל תוציא לפועל מדיניות מטונפת של אחרים באזור. אחרת בית המלוכה הבחרייני ייפול יחד עם 'עסקת המאה'. לציונים אין מקום בעתיד האזור". הבכיר האיראני ציטט את דבריו של שר החוץ הבחרייני, שאמר כי ישראל כאן כדי להישאר, ושבחריין מעוניינת שיהיה שלום בין המדינות.

הפופולריים