הערכה: איילת שקד תצטרף לגוש ימין ליברלי עם הימין החדש וזהות

הערכה: איילת שקד תצטרף לגוש ימין ליברלי
שרת המשפטים לשעבר כבר קיבלה החלטה בנוגע לעתידה הפוליטי, והיא צפויה להודיע על כך בימים הקרובים. לפי ההערכה, המפלגות מימין לליכוד יאוגדו בשתי רשימות - ימין ליברלי וימין חרד"לי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד בכינוס בירושלים, מרץ 2019
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

לאחר שאתמול (רביעי) הודיע אהוד ברק על הקמת מפלגה שתתמודד בבחירות בספטמבר, מי שמעניינת כעת את המערכת הפוליטית היא איילת שקד. שרת המשפטים לשעבר כבר הגיעה להחלטה בנוגע לעתידה, וההערכה היא שהיא תצטרף לגוש ימין ליברלי, שיכלול בין השאר את מפלגת הימין החדש - בראשה עמדה שקד במערכת הבחירות האחרונה - ואת זהות של משה פייגלין.


על ההחלטה על עתידה הפוליטי צפויה שקד להודיע בעוד כעשרה ימים, לאחר שתשוב שחופשה משפחתית. אם אכן תצטרף לגוש ימין ליברלי, המורכב מגורמים דתיים וחילוניים, המשמעות היא שיהיו שתי רשימות שיאגדו את שבע המפלגות הנמצאות מימין לליכוד. כאשר מול גוש הימין הליברלי יהיה הגוש החרד"לי עם הרב רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר.

אלוף משנה במילואים, מתן כהנא, מהימין החדש, אמר השבוע לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי עד ה-15 ביולי בימין החדש לא מתעסקים באיחודים: "אנחנו עכשיו מתעסקים בהקמה של מפלגת ימין ליברלית, ערכית, אמיתית שמאחדת בין דתיים לחילונים, כל ההתעסקות הזאת בין חיבורים כאלה ואחרים זה על אחריותכם בלבד.

האזינו לריאיון עם מתן כהנא בכאן רשת ב

"אנחנו לא חיילים של נתניהו, אנחנו מה שטוב לימין, מה שאנחנו מאמינים בו. נתניהו מנהיג הימין, זה נכון, אבל אנחנו לא עושים מה שטוב לנתניהו, אנחנו עושים מה שטוב לימין ואנחנו נתאחד כשיגיע הזמן. בנט אמר בצורה הכי ברורה שיכולה להיות בעולם 'אף קול של מצביעי הימין החדש לא ילך לפח' ואנחנו נדאג שכך זה יהיה".

הפופולריים