גנץ מגיב: "נתניהו מוליך שולל את מדינת ישראל. ב-17/9 נלך לבחירות"

גנץ מגיב: "ב-17 בספטמבר נלך לבחירות"

יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה ואמר: הוביל את ישראל למערכת בחירות יקרה ומיותרת. הוא הדגיש שהוא לא רואה היתכנות למהלך לביטול הבחירות והבהיר: "לכולם ברור מי אשם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ נואם בגני התערוכה, יוני 2019
צילום: בני גנץ

יו"ר כחול לבן בני גנץ נאם היום (רביעי) במרכז הירידים בתל אביב, והבהיר שלא יבוטלו הבחירות. הוא אמר כי "אם הייתה אופציה חוקית לביטול בחירות והיה אופציה להקים ממשלה ללא נתניהו - היינו שוקלים זאת ברצינות. כחול לבן הצביעה נגד פיזור הכנסת, אך המציאות קשה. אני לא רואה בסיס למהלך ביטול הבחירות". 

"נתניהו מוליך שולל שוב את מדינת ישראל. הוא יודע שאם לא היה מפזר את הכנסת הנשיא היה מטיל עלי את הרכבת הממשלה", פתח גנץ את דבריו. "הוא פעל בכל כוחו, הצביע באופן אישי על פיזור הכנסת, והוביל את ישראל למערכת בחירות יקרה ומיותרת. יכלתי להרכיב ממשלת לאומית רחבה שהייתה פועלת למען כולם". 

גנץ הוסיף: "אני אנצח את נתניהו וארכיב את הממשלה בעתיד, איני מתעסק בענייניהם של אחרים. כל פיצול שייעשה יפגע בסיכוי של כחול לבן. היינו יכולים להקים ממשלה ולשרת את מדינת ישראל, אם הייתה אופציה כזאת אני היית הראשון לעשות זאת. לכולם ברור מי אשם ולכולם ברור איך לפתור את זה".  

מוקדם יותר הגיב נתניהו לפרסום ומסר כי בשום שלב לא הוצעה רוטציה לכחול לבן. לדבריו, "עד לרגע זה אין קשר בין הליכוד לכחול לבן ואין לי שום כוונה לוותר על שותפיי הטבעיים לממשלת הימין". כמו כן, נתניהו הודיע שייפגש בימים הקרובים עם יו"ר הכנסת אדלשטיין בנוגע ליוזמה. 

אדלשטיין התייחס הבוקר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב ליוזמה ואמר "אני בא בידיים נקיות ולא כשליחו של איש. צריך רק להסתכל מסביב ולהבין מה האווירה הציבורית. צריך להיכנס למשא ומתן ולבדוק אם יש אפשרות להקים ממשלה רחבה ויציבה בכנסת ה-21". 

בתוך כך, עמדת היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון, בנוגע ליוזמה צפויה להיות מבחינה משפטית יש בעייתיות בהצעה שהועלתה לבטל את הבחירות. זאת בין היתר בשל החוק שכבר עבר בנושא. 

הפופולריים