נתניהו מגיב: "בשום שלב לא הוצעה רוטציה לכחול לבן"

נתניהו מגיב: "בשום שלב לא הוצעה רוטציה"
ראש הממשלה התייחס לפרסום בכאן רשת ב לפיו גנץ יקבל רוטציה בתפקיד בתמורה לתמיכה במהלך לביטול הבחירות. הוא הוסיף שייפגש עם אדלשטיין בימים הקרובים בנושא. שטייניץ לכאן חדשות: אין היתכנות פוליטית לביטול הבחירות". ליברמן: "משחק ההאשמות ללא כוונה אמיתית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ויולי אדלשטיין
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפרסום בכאן רשת ב לפיו הוצעה ליו"ר כחול לבן רוטציה בתפקיד ראש הממשלה, אם יסכים למהלך לביטול הבחירות. נתניהו מסר כי " עד לרגע זה אין קשר בין הליכוד לכחול לבן ואין לי שום כוונה לוותר על שותפיי הטבעיים לממשלת הימין". בנוסף מסר ראש הממשלה שייפגש עם יו"ר הכנסת אדלשטיין בימים הקרובים, בנוגע ליוזמה. 

שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר לכאן חדשות שאין היתכנות פוליטית לביטול הבחירות. לדבריו, "בחירות נוספות הן דבר מיותר ואפילו מזיק. ברור שאם אפשר למנוע בחירות נוספות עוד פעם זה עדיף. אני לא חושב שנגיע לבחינת היתכנות משפטית, כי אין למהלך היתכנות פוליטית. הצבענו על פיזור הכנסת כי היה נראה שלא ניתן להרכיב ממשלה, גם עכשיו אני בספק שיהיה ניתן להרכיב". 

בתוך כך, עמדת היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון, בנוגע ליוזמה צפויה להיות מבחינה משפטית יש בעייתיות בהצעה שהועלתה לבטל את הבחירות. זאת בין היתר בשל החוק שכבר עבר בנושא. 

בעקבות הפרסום על ההצעה המעודכנת של הליכוד לכחול לבן להקים ממשלת אחדות, כולל רוטציה עם בני גנץ, במערכת הפוליטית התעוררו תגובות רבות. יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "הכותרות של היום הן לא יותר מאשר משחק האשמות בין הליכוד לכחול לבן, ללא שום כוונה אמיתית". 

ח"כ עמיר פרץ צייץ בטוויטר: "נתניהו רוצה לראות אופוזיציה חלשה ומפוררת שרוצה להכנס לממשלתו. לא ניתן. ‏מול נתניהו יעמוד כח גדול ומאוחד שלא יניח לתרגילים ולקומבינות שלו לעבור. ‏את ביבי צריך להחליף. ביבי הוא הבעיה, לא הפתרון". 

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הגיב ליוזמה ומסר: "זוהי שעת ההכרעה. היום כל אחת ואחד מאיתנו חייב להכריע האם הוא בעד מדינה יהודית ציונית ודמוקרטית, ברוח הכרזת העצמאות וחזון נביאי ישראל, או חלילה חבר בוועד להצלת החשוד נתניהו על חשבון הבית השלישי. נדרש תיקון. עמוק ויסודי. יחד, עלינו לבצעו". 

הפופולריים