שר החוץ הבחרייני: הסדנה לא תשפיע על יחסנו עם הפלסטינים

שר החוץ הבחרייני: "יש קשר רציף עם הפלסטינים"
ח'אלד בן אחמד אל ח'ליפה אמר לעיתונאים כי "יש קשר רציף עם ההנהגה הפלסטינית והם מגלים הבנה למה שקורה". יועץ התקשורת של הממלכה הזמין את העיתונאים הישראלים לארוחה, זאת על אף שישראל ובחריין אינן מקיימות יחסים דיפלומטיים רשמיים. היום השני של ועידת בחריין נפתח, על הפרק - שיפור חיי הפלסטינים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיתונאים בבחריין, ועידת בחריין
צילום: צילום: גילי כהן

שר החוץ הבחרייני, ח'אלד בן אחמד אל ח'ליפה, אמר היום (רביעי) לעיתונאים שהסדנה הכלכלית שארצו מארחת לא תשפיע בשום צורה על "יחסי האחווה בין בחריין לפלסטין". לפי העיתון הבחרייני "אח'באר אל-ח'ליג'. לדבריו, "יש קשר רציף עם ההנהגה הפלסטינית והם מגלים הבנה למה שקורה".

בשולי הסדנה אמר אל ח'ליפה שהדיון בפרויקטים רבים נועד לשפר את המצב באזור ולא רק בעבור העם הפלסטיני. הוא הסביר: "בסופו של דבר הפרויקטים האלה הם למען שיפור המצב של האחים שלנו באזור. חוץ מזה אנחנו לא קושרים את העניין באף נושא אחר". הוא ציין כי אירוח הסדנה בבחריין היא הבעת אמון מצד בעלי בריתה וחבריה בארצות הברית, והביע תקווה שכולם יסתכלו על הסדנה הזאת בחיוב.

בעיתון הבחרייני "אל-איאם" הוא הביע סיפוק מהשתתפות רחבת ההיקף, כלשונו, בסדנה והוסיף: "הפלסטינים בחרו שלא לנכוח. אם המאמצים שלנו בסדנה הזו יצליחו, אז הזמן יוכיח שהסדנה הזאת הייתה לטובתו של העם הפלסטיני. ההזדמנויות לא הולכות לאיבוד, אלא מתחדשות".

אמש הזמין יועץ התקשורת של הממלכה בבחריין, בצעד חריג, עיתונאים ישראלים לארוחת ערב. הגעתם לאירוע, על אף ששתי המדינות לא מקיימות יחסים דיפלומטיים רשמיים מהווה התקדמות, גם אם קטנה, ביחסים בין המדינות. 


ועידת בחריין נכנסה הבוקר ליומה השני במנאמה, בירת הממלכה. היום יערך חלקו המעשי של הכינוס, שכולל הרצאות ומפגשים שמתמקדים בשיפור תחומי החיים של הפלסטינים - בכלכלה, בחינוך, בספורט, במערכת הבריאות ואף בהעצמת נשים.

במהלך הכינוס ינאמו שר מסעודיה מוחמד אל-שייח, נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו, שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין, ואיש העסקים הפלסטיני מחברון אשרף ג'עברי. לדברי גורמים המעורבים בניהול הכינוס, ג'עברי אינו הפלסטיני היחידי שהגיע לכינוס בבחריין. ישנם כמה אנשי עסקים פלסטינים הגיעו לוועידה, אך אינםמעוניינים לחשוף את זהותם.

אמש שלח יורש העצר של בחריין, סלמאן בין חאמד אל ח'ליפה, מכתב לכלל המשתתפים בכינוס, בו ציין כי מדינתנו מברכת את באי הכנס, והוסיף כי הכינוס הוא: "צעד חשוב ומבורך במסע ארוך בדרך להבטחת עתיד מבטיח לאזור כולו".

הפופולריים