הצעה לרוטציה? הליכוד הרשמי מכחיש, בכירים לא פסלו

רוטציה? הליכוד הרשמי מכחיש, בכירים לא פסלו
בליכוד מביאים מחדש את הצעת הרוטציה בתפקיד ראש הממשלה ליו"ר "כחול לבן", במידה ויסכים להירתם למהלך של ביטול הבחירות. הצעה דומה הציע נתניהו לגנץ רגע לפני פיזור הכנסת. בלשכתו של גנץ מכחישים שהתקבלה הצעה מחודשת לרוטציה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קולאז' של בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: בליכוד מציעים מחדש את הצעת הרוטציה בתפקיד ראש הממשלה ליו"ר כחול לבן בני גנץ, אם יסכים להירתם למהלך של ביטול הבחירות. זהו המסר שהועבר בשעות האחרונות הלילה (רביעי) מצד בכירים בליכוד לבכירי כחול לבן ובני גנץ, בהסכמת ראש הממשלה בנימין נתניהו. בליכוד הגיבו לפרסום הבוקר: "ראש הממשלה לא הציע לגנץ רוטציה ולא יצר איתו קשר".

למעשה, מדובר בהעלאה מחדש על השולחן של הצעת האחדות והרוטציה שהעביר שליח מטעם ראש הממשלה בשעות שלפני פיזור הכנסת וההצבעה על בחירות חדשות. בלשכתו של בני גנץ מכחישים שהתקבלה הצעה מחודשת לרוטציה מהליכוד. לפני יומיים הם אישרו את ההצעה הקודמת לרוטציה. 

חבר הכנסת מהליכוד מיקי זוהר הכחיש בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב את הפרסום. "לא הוצע לכחול לבן רוטציה וזה לא יותר מספין שלהם כנראה", טען, אך הוסיף כי "אנחנו כרגע לא פוסלים שום דבר בשביל למנוע את הבחירות הללו. צריך לשקול הכול אבל האם תהיה רוטציה או לא אני לא יודע".

האזינו לריאיון עם מיקי זוהר בכאן רשת ב:

שר הכלכלה אלי כהן הוסיף בריאיון ל"קלמן ליברמן" כי "אנחנו רואים את ראשי כחול לבן ישר יוצאים נגד היוזמה הזאת. אני רק מזכיר שהם הפסידו בבחירות ועכשיו אם מציעים להם שותפות, אחדות לאומית, ראוי שהם היו אומרים בוא נשב בוא נשמע בוא נדבר".

חבר הכנסת עופר שלח מכחול לבן טען כי נתניהו "עושה ספין בשביל לנסות להצטייר כמי שלא רוצה את הבחירות האלה ואולי האשמה תיפול על מישהו אחר". בריאיון ל"קלמן ליברמן" הוא הוסיף כי "לטרלול הזה הוא גורר לא רק את מדינת ישראל".

שלשום נחשף בכאן חדשות שבכירים ב"כחול לבן" אמרו כי בליל פיזור הכנסת בחודש שעבר, בעיצומם של הניסיונות האחרונים להקמת ממשלה, שלח נתניהו שליח לבכירי המפלגה והציע להם להצטרף לממשלת אחדות, הכוללת רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. לדברי הבכירים, שעות לפני ההצבעה על פיזור הכנסת, אחרי שאבי גבאי סירב להצטרף לממשלה, הציע השליח לגנץ את ההצעה כמעט חסרת התקדים. לפי ההצעה, נתניהו יכהן ראשון בתפקיד ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן - שני. גנץ סירב.


יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס הבוקר (רביעי) ליוזמה שהוא מוביל לביטול הבחירות החוזרות. "אני בא בידיים נקיות ולא כשליחו של איש. צריך רק להסתכל מסביב ולהבין מה האווירה הציבורית", אמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב'. אדלשטיין הוסיף שהציבור לא רוצה את הבחירות ואמר כי "צריך להיכנס למשא ומתן ולבדוק אם יש אפשרות להקים ממשלה רחבה ויציבה בכנסת העשרים ואחת".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר הכנסת בכאן רשת ב: 

אדלשטיין גיבש תרחיש שמבחינתו אמור למנוע בחירות, באמצעות תהליך של ביטול פגרת הבחירות והעברת חוק שמבטל את פיזור הכנסת. כדי להעביר חוק כזה, צריך להשיג תמיכה של 80 חברי כנסת. אדלשטיין מתכוון, בגיבוי ראש הממשלה, לצאת בקריאה לכל ראשי מפלגות הכנסת להירתם למהלך ולהסכים לבטל את פיזור הכנסת.

מספר 2 ב"כחול לבן", יאיר לפיד, צייץ הבוקר בתגובה כי מבחינתו "אין בעיה ללכת לממשלת אחדות". לדבריו, "בן אדם אחד, רק אחד, צריך לזוז הצידה. ללכת לטפל בכתבי האישום שלו. הליכוד ימנה במקומו את מי שבא לו. יולי, גדעון, ישראל. תהיה לנו ממשלת אחדות של 75 ח״כים לפחות. בראשות כחול לבן. יציבה. הגונה. עובדת".

הפופולריים