סיכום המפגש המשולש: הכוחות הזרים יוצאו מסוריה

סיכום המפגש המשולש: הכוחות הזרים יוצאו מסוריה

ההערכה היא כי הרוסים ידרשו ויתורים מהאמריקנים כדי לקדם את הנושא הזה. בנוסף, הרוסים הודיעו כי ימשיכו במאמצים להרחיק את הכוחות האיראנים כ-100 ק"מ מהגבול
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פסגת היועצים לביטחון לאומי, יוני 2019
צילום: צילום: קובי גדעון, לע"מ

במפגש המשולש בין היועצים לביטחון לאומי של ישראל, רוסיה וארצות הברית, סיכמו המדינות על תחילת הדיונים לניסוח מפת דרכים כדי להוציא את הכוחות הזרים מסוריה - בהם הכוחות האיראנים. כך דווח הערב (שלישי) בחדשות הערב כאן 11.

ההערכה היא כי הרוסים ידרשו ויתורים מהאמריקנים כדי לקדם את הנושא הזה. בנוסף, הרוסים הודיעו כי ימשיכו במאמצים להרחיק את הכוחות האיראנים כ-100 ק"מ מהגבול. מהשיחות עולה שהמצב בסוריה השתנה ואיראן הפכה בעיני הרוסים לנטל יותר מנכס.

הבוקר נערך מפגש הפסגה הטרילטרלי של היועצים לביטחון לאומי של ארצות הברית, רוסיה וישראל במלון אוריינט בירושלים. השיחות התמקדו באיראן, בסוריה ובסוגיות אזוריות. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בפתח דבריו: "אנחנו נמשיך למנוע מאיראן ליצור פלטפורמות לתקוף אותנו". 

נתניהו הוסיף: "כולנו רוצים ביטחון בסוריה, ושלא יהיו כוחות זרים בסוריה. אנחנו חושבים שיש דרך להשיג את המטרה המשותפת. המטרה של הוצאת הכוחות הזרים מסוריה תועיל לשלוש המדינות וגם לסוריה. נדון איך להגיע לזה. וישראל מקווה שזה יסייע למטרה המשותפת להגיע לשלום וביטחון".

ניקולאי פטרושב, היועץ הרוסי הבהיר כי הוא תומך בדבריו של ראש ממשלת ישראל. "רוסיה נלחמה בדאעש, מודעת לדאגת ישראל ומקווה שהאיומים יוסרו כך שישראל תהיה בטוחה. זה חשוב לנו אבל גם צריך לזכור אינטרסים של כוחות אחרים באזור שאם נתעלם מהם לא נגיע לתוצאות", אמר הבכיר הרוסי.

הפופולריים