בן גביר תקף את פרץ אחרי הפירוק: "נתן יחס קר"

בן גביר תקף את פרץ אחרי הפירוק: "נתן יחס קר"

העו"ד התראיין לכאן רשת ב אחרי ההודעה על פירוק השותפות ותקף את ראשי איחוד מפלגות הימין. לדבריו, "הם ממציאים תירוצים ולא מוכנים לדבר איתי". הוא הוסיף שלא יפסול ריצה משותפת עם פייגלין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: צילום: פלאש 90

עו"ד איתמר בן גביר תקף הבוקר (שלישי) את הבית היהודי ואמר שהם לא מכבדים את ההסכמים עם עוצמה יהודית. בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב אמר בן גביר כי "זה לא מתחיל מהיום, כבר כמה חודשים אנחנו מרגישים שפשוט לא מקיימים הסכמים איתנו, מילה זו לא מילה, כל ההתחייבויות של הבית היהודי קרסו". הוא הדגיש שבין ההסכמים שלא כובדו הייתה התפטרות של השר רפי פרץ מהכנסת, כדי שהוא יהפוך לחבר כנסת.

האזינו לריאיון עם איתמר בן גביר

"הם אומרים לי 'תשמע הוא צריך עוד ללמוד להיות חבר כנסת אז זה ייקח עוד כמה חודשים", אחרי מתקשרים ואומרים 'אתה תהיה חבר כנסת אבל הכסף שמגיע לעוצמה יהודית, התקציב הסיעתי, זה ילך לבית היהודי", מסביר בן גביר. "כל מיני תירוצים ובכלל לא מוכנים לדבר איתי. מהרב רפי ומהסובבים אותו אנחנו מקבלים יחס מאוד בעייתי, מאוד קר".

בן גביר הוסיף בריאיון: "ההתנהלות כאן היא שלוקחים לנו את כבשת הרש שלנו. אם הכיוון כאן זה שלא רוצים, אדרבה שהיו באים ואומרים 'אנחנו לא רוצים', אני לא רואה מי פה בימין, מי כל כך גיבור גדול להגיד 'אני מוותר על 70 אלף קולות, על 80 אלף קולות'".

"אני שמעתי את איילת שקד בקולה אומרת בצורה הכי חד משמעית שהיא לא פוסלת חיבור איתנו, גם נפתלי בנט לפי סביבתו. אין היום מפלגה בימין שמסוגלת לבד להביא את הקולות, לכולם ברור שצריך שיהיה חיבור. בפעם שעברה נשכבנו על הרצפה בשביל החיבור הזה ונדחקנו למקומות לא ריאליים. אנחנו כבר עובדים על חיבורים נוספים וחיבורים חדשים".

הוא הדגיש שלא יחבור לליברמן, אך בנוגע לאפשרות לחיבור עם פייגלין השיב: "אני לא רוצה להתייחס ספציפית לאף אחד. אני לא פוסל אף אחד ואף חיבור. כמובן שצריך קווים אדומים, מכנה משותף, אני אמרתי שאני לא פוסל אף אחד".

הבוקר פורסם שבן גביר העביר מכתב לאיחוד מפלגות הימין והודיע על פירוק השותפות בין המפלגות. זאת, לטענתו בעקבות הפרת ההסכמים שנחתמו בין הבית היהודי ועוצמה יהודית, וכן לאור העובדה שפרץ אינו מוכן להתפטר מהכנסת כדי לאפשר לבן גביר להפוך לחבר כנסת.

הפופולריים