ועידת בחריין תיפתח היום עם נציגים מ-39 מדינות

ועידת בחריין תיפתח היום עם נציגי 39 מדינות

"המפגש במאנמה הוא הזדמנות גדולה עבור העם הפלסטיני": איש העסקים אשרף ג'עברי צפוי לנאום בכינוס למרות החרם מצד הרשות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועידת שלום עם מנהיגי העולם בבחריין 2018
צילום: צילום: אי-פי

כינוס בחריין שמארגן הממשל האמריקני להשקת חלקה הכלכלי של יוזמת השלום של ממשל טראמפ יפתח היום (שלישי) בשעות הערב במאנמה, בירת בחריין. אל הכינוס הגיעו נציגים מ-39 מדינות - מאירופה, מהעולם הערבי, מהמזרח ומאזורים נוספים, כך לפי הבית הלבן.

ראש צוות השלום של הבית הלבן, ג'ארד קושנר, המשמש גם כיועצו הבכיר של הנשיא טראמפ, ינאם הערב בפתיחת הכינוס עצמו, וזאת על רקע פרסום הפרק הכלכלי של היוזמה, שכוללת השקעה של 50 מיליארד דולרים לטובת הפלסטינים והמזרח התיכון, בכמאה ושמונים פרויקטים.

אתמול אמר קושנר כי בתוכנית השלום הוא לא ישתמש במילים "שתי מדינות" או "מדינה אחת" כיוון שהממשל מעוניין להתרחק מתיאורים מסורתיים שהובילו לפערים בלתי ניתנים לגישור. בריאיון לעיתון "אל קודס אל ערבי" אמר קושנר שארצות הברית מעוניינת להציג מסמך מדויק שיאפשר לפלס דרך שבה יוכלו הישראלים והפלסטינים לשתף פעולה ולדון בפרטים.

שליחי כאן חדשות לבחריין, גילי כהן ומואב ורדי מציינים כי את ישראל מייצגים בוועידה מספר אנשי עסקים, אך בשל התנגדות מדינות ערב, לא הגיעה משלחת ישראלית רשמית לוועידה אליה הוזמנו שרי אוצר מהעולם הערבי.ההרשות הפלסטינית מחרימה את הכינוס וכן את הממשל האמריקני, ובימים האחרונים התקיימו מחאות - ברמאללה ובערים נוספות בעולם הערבי, כנגד הכינוס בבחריין. עם זאת, אל הוועידה זומנו כמה אנשי עסקים פלסטינים, כאשר אחד מהם, אשרף ג'עברי, הגיע לבחריין וצפוי לנאום בכינוס. בדבריו לכאן חדשות הוא הדגיש כי המפגש במאנמה נושא עמו הזדמנות גדולה עבור העם הפלסטיני, שלא התממשה עד כה.

הפופולריים