קושנר: תוכנית השלום לא תכלול את המילים "שתי מדינות" או "מדינה אחת"

קושנר: תוכנית השלום לא תכלול 2 מדינות או אחת
יועצו הבכיר של טראמפ ערב פתיחת הסדנה הכלכלית בבחריין: ההגעה לפשרה בין ישראל לפלסטינים לא יכולה להתבסס על יוזמת השלום הערבית, על הרשות לשמור על ראש פתוח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ארד קושנר בוושינגטון, יוני 2019
צילום: אי-פי

ערב פתיחת הסדנה הכלכלית בבחריין, יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית ג'ארד קושנר אמר היום (שני) כי בתוכנית השלום הוא לא ישתמש במילים "שתי מדינות" או "מדינה אחת" כיוון שהממשל מעוניין להתרחק מתיאורים מסורתיים שהובילו לפערים בלתי ניתנים לגישור. בריאיון לעיתון "אל קודס אל ערבי" אמר קושנר שארצות הברית מעוניינת להציג מסמך מדויק שיאפשר לפלס דרך שבה יוכלו הישראלים והפלסטינים לשתף פעולה ולדון בפרטים.

בריאיון פנה קושנר לפלסטינים וביקש מהם להישאר עם "ראש פתוח" על מנת לקרוא את כל פרטי התוכנית. את התמיכה של ארה"ב בישראל נימק קושנר באמירה כי "ישראל היא הדמוקרטיה היחידה באזור והיא שותפה ביטחונית גדולה של ארצות הברית".

בריאיון לרשת אל ג'זירה אמר יועצו וחתנו של דונלד טראמפ כי ההגעה לפשרה בין ישראל לפלסטינים לא יכולה להתבסס על יוזמת השלום הערבית, אלא צריכה להיות בינה לבין העמדה הישראלית. הוא ציין כי הסדנה הכלכלית בבחריין נחשבת הצלחה עקב המדינות שהודיעו על השתתפותן.


שר האוצר של ארצות הברית, סטיב מנוצ'ין, אמר היום לכתבים בבית הלבן כי לחלק הכלכלי של תוכנית השלום של טראמפ יש פוטנציאל ליצור "הזדמנויות אדירות" בעבור העם הפלסטיני. מנוצ'ין יוביל את המשלחת האמריקנית שתצא הערב לסדנה הכלכלית במנמה, שבבחריין: "אנחנו נפרוש את התוכנית הכלכלית, שתהיה הזדמנות גדולה לעם הפלסטיני. יש לנו קבוצה נהדרת של שרי האוצר, אנשי עסקים מכל רחבי העולם", אמר מנוצ'ין.

בוועידת בחריין של הממשל האמריקני ישתתפו משלחות מ-39 מדינות ובהן מצרים, ירדן, סעודיה, איחוד האמירויות, קטר, עומאן, יפאן, איטליה, צרפת ובריטניה. את הממשל האמריקני ייצג קושנר. הרשות הפלסטינית מחרימה את הוועידה. יושב ראש הרשות, אבו מאזן, אמר כי אין מה לדבר על עסקת המאה וכי על מנת שהפלסטינים יחדשו את הקשר עם הממשל עליו לסגת מהחלטותיו ולקבל את פתרון שתי המדינות. 

השתתפו בהכנת הידיעה: עומרי חיים, נורית יוחנן, מואב ורדי וגילי כהן

הפופולריים