חשיפה: שעות לפני פיזור הכנסת - מקורבי נתניהו הציעו לגנץ רוטציה בראשות הממשלה

מקורבי נתניהו הציעו לגנץ רוטציה בראשות הממשלה
לדברי בכירים בכחול לבן, במפלגה דחו את ההצעה. הליכוד: "שקר מוחלט"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קולאז' של בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: צילום: פלאש 90

חשיפה: בכירים בכחול לבן אומרים כי בליל פיזור הכנסת בחודש שעבר, בעיצומם של הניסיונות האחרונים להקמת ממשלה, שלח ראש הממשלה בנימין נתניהו שליח לבכירי כחול לבן שהציע להם להצטרף לממשלת אחדות הכוללת רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. כך פורסם היום (שני) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. בליכוד הכחישו את הדברים. 


לדברי הבכירים, שעות לפני ההצבעה על פיזור הכנסת, אחרי שאבי גבאי סירב להצטרף לממשלה, הציע השליח לגנץ הצעה כמעט חסרת תקדים: הצטרפות לממשלחת אחדות עם רוטציה בראשות הממשלה. לפי ההצעה, נתניהו יהיה ראשון, יו"ר כחול לבן - שני. גנץ סירב.

תגובת כחול לבן: "אלה הצעות שהגיש נתניהו שניסה להציל את עורו ערב הבחירות. התייחסנו באותה רצינות שניתן לייחס לשאר הספינים וההבטחות שמפזר נתניהו. לקראת הבחירות הבאות אנו ממליצים לנתניהו לעסוק בענייניו המשפטיים ולאפשר למדינת ישראל הקמת ממשלה רחבה בראשות בני גנץ שהיא צו השעה". 

מהליכוד נמסר: "שקר מוחלט". 

יו"ר מרצ תמר זנדברג מסרה: ״מהחשיפה הערב מסתבר שוב שהדרך היחידה האמיתית להבטיח ממשלה בלי הימין היא להצביע שמאל. בזמן שבמרכז מפלרטטים עם הימין צריך להקים חזית שמאל משמעותית יהודית-ערבית״. 

ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה תקף גם הוא את ראש הממשלה: "נתניהו יעשה הכל כדי להימלט מאימת הדין, וימכור כל תפקיד או אינטרס לאומי עבור שכפ״צ פוליטי מפני כתבי אישום פליליים. אסור לשתף עם זה פעולה אלא להסתער על המטרה של חילופי שלטון".

הפופולריים