ליברמן תוקף: "נתניהו נוהר לכיוון המפלגות הערביות"

ליברמן תוקף: "נתניהו נוהר למפלגות הערביות"

אחרי שנתן אשל קרא לשיתוף פעולה עם המפלגות הערביות, יו"ר ישראל ביתנו טען בישיבת הסיעה: " נתניהו מתכנן ממשלת מיעוט". בליכוד הגיבו: "פייק ניוז מנותק מהמציאות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: תומר נויברג, יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן טען היום (שני) בישיבת הסיעה של מפלגתו כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנסה "להכשיר את המהלך לבנות ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות מבחוץ". בליכוד מסרו בתגובה כי מדובר ב"פייק ניוז מנותק מהמציאות".


ליברמן התייחס לשני מאמרים שפרסם מקורבו של נתניהו נתן אשל, שבהם קרא לשיתוף פעולה עם המפלגות הערביות. "שני המאמרים של נתן אשל צריכים להדליק נורה אדומה בציבור הימין", טען ליברמן. "מאמרים כאלו לא מתפרסמים ללא ידיעה של ראש הממשלה".

"ראש הממשלה נוהר לכיוון המפלגות הערביות", המשיך ליברמן. "הוא מתכנן ממשלת מיעוט עם החרדים והערבים וזה יהיה על חשבון הציבור שמשרת בצבא ומשלם מסים. אם מישהו חושב שזה תסריט דמיוני כדאי שיחשוב שוב. זו התוכנית".

עוד הוסיף ליברמן כי "בליכוד הבינו שאין להם 61 ללא ישראל ביתנו ולכן החליטו לבנות מהלך עם המפלגות הערביות. בדיוק כפי שניסה להרכיב ממשלה עם גבאי כך הוא ינסה להקים ממשלת מיעוט כשהערבים יתנו רשת ביטחון מבחוץ".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי ליברמן: "פייק ניוז מנותק מהמציאות. לא היה ולא יהיה שיתוף פעולה בין הליכוד לבין המפלגות הערביות. ראש הממשלה נתניהו יפעל להקמת ממשלת ימין בהובלת הליכוד".

חבר הכנסת יוסף ג׳בארין חד״ש-תע״ל אמר בתגובה לדברים: ״ליברמן שרוי בהזיות שלקוחות מעולם הדמיון. הצבענו בעד פיזור הכנסת כדי לסכל הקמת ממשלת הימין המתנחלי בראשות נתניהו, שהיה היחידי בעל סיכוי להרכיב ממשלה. העקרונות שלנו אינם למכירה: הקמת מדינה פלסטינית ריבונית לצד ישראל שירושלים המזרחית בירתה, שוויון מלא לאזרחים הערבים ברמה האזרחית והלאומית, ביטול חוק הלאום, והבטחת השפעה ממשית על קבלת ההחלטות במדינה. המצע שלנו הוא האנטי תיזה לממשלות נתניהו, ואנחנו ניאבק בכל ממשלה שתתכחש לזכויות אלה״.

הפופולריים