השרים ארדן וחיים כץ מתכוונים להצביע נגד הקיצוץ במשרדי הממשלה

ארדן וכץ יצביעו נגד הקיצוץ במשרדי הממשלה

השר לביטחון הפנים ושר הרווחה מוחים על הפגיעה במשרדיהם עקב הקיצוץ הרוחבי. ארדן ציין כי תוכניות ביטחוניות ייפגעו, וכץ תקף את ראש אגף התקציבים: "מאחר שאני לא מאפשר לפגוע בביטוח הלאומי, מובילים פגיעה במשרד שלי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלעד ארדן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ושר העבודה והרווחה חיים כץ מתכוונים להצביע מחר (שני) נגד הצעת ההחלטה על קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה. שני השרים מוחים נגד הפגיעה הצפויה במשרדיהם עקב הקיצוץ.

במכתב למזכיר הממשלה ושרי הממשלה, ציין ארדן כי אם יאושר מחר הקיצוץ במתכונתו הנוכחית, תהיה לצערו ומחוסר ברירה הפסקה מיידית של התוכנית לחיזוק האכיפה בחברה הערבית, ועצירת הקמת תחנות משטרה ביישובים הערביים וכן הפסקת יישום התוכנית לחיזוק ביטחון ירושלים.


השר גם פירט במכתבו את הקיצוצים שהושתו השנה על המשרד, ואת חוסר יכולת גופי המשרד ליישם גם את הקיצוץ המוצע. זאת מבלי לפגוע באופן ממשי בתוכניות המרכזיות של המשרד, אשר יש להן השלכה ישירה ומשמעותית על ביטחון הפנים. 

השר חיים כץ תקף את ראש אגף התקציבים על רקע הקיצוץ. "מאחר שאני לא מאפשר למשרד האוצר לפגוע בעצמאות הביטוח הלאומי, ראש אגף התקציבים מוביל פגיעה קשה במשרד הרווחה", אמר כץ. "כנראה שאגף התקציבים חושב שהוא יכול להזיק לכל האוכלוסיות המוחלשות כי הם לא מסוגלים להקים קול צעקה.

"הקיצוץ במשרד הרווחה הוא בלי שום פרופורציה לכל משרד אחר, הם רוצים להחזיר את המשרד ארבע שנים אחורה. מקצצים לנו הרבה מעבר למה שעושים במשרדים אחרים".

גובה הקיצוץ הרוחבי יעמוד על כמיליארד ו-150 מיליון שקלים. המהלך ישמש לסבסוד הצהרונים בשנים 2020-2019, לצמצום הגירעון ולכיסוי העלויות של עניין ביטחוני חסוי ב-2019.

בשבוע שעבר אמר יו"ר ועדת הכספים ח"כ מיהדות התורה משה גפני כי לא יאשר את הקיצוץ: "אני לא אעביר את זה. אי אפשר לעשות קיצוץ רוחבי על כל דבר שצריך לממן. על שכר השוטרים, על הצהרונים". גפני הוסיף כי יש לזכור שבקיצוץ רוחבי פוגעים בעוד נושאים חשובים. "אני לא מתכוון להשאיר את המצב הזה של הגירעון והקיצוצים שיפגעו בשכבות החלשות, מאיפה אתם חשובים שיקצצו?".

הפופולריים