שקד דורשת לקבל 50 אחוז מרשימת הימין המאוחדת

שקד דורשת לקבל 50 אחוז מרשימת הימין המאוחדת
לטענתה יביא החיבור הכי הרבה מנדטים לרשימה המאוחדת. גורמים באיחוד מפלגות הימין מעדיפים חיבור "טבעי" עם שקד ובנט, על פני מימוש ההסכם עם עוצמה יהודית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט, איילת שקד
צילום: צילום: פלאש 90

המגעים לאיחוד בציונות הדתית: שרת המשפטים לשעבר איילת שקד אינה מסתפקת בשיבוץ במקום הראשון במסגרת חיבור אפשרי עם איחוד מפלגות הימין, ודורשת לקבל 50 אחוז מרשימת הימין המאוחדת.

כוונת הדרישה היא לבצע "ריץ' רץ'" ברשימה בין איחוד מפלגות הימין לבין מפלגת "הימין החדש". לטענת שקד, "הצנחה אישית" שלה אינה העניין מבחינתה מכיוון שרק "ריץ' ריץ'" של 50 אחוז לכל אחת מהרשימות יכול למקסם את הכוח האלקטורלי של ולהביא הכי הרבה מנדטים לרשימה המאוחדת.

אלוף משנה במילואים, מתן כהנא, מהימין החדש, אמר הבוקר לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי עד 15 ביולי בימין החדש לא מתעסקים באיחודים. "אנחנו עכשיו מתעסקים בהקמה של מפלגת ימין ליברלית, ערכית, אמיתית שמאחדת בין דתיים לחילונים, כל ההתעסקות הזאת בין חיבורים כאלה ואחרים זה על אחריותכם בלבד. אנחנו לא חיילים של נתניהו, אנחנו מה שטוב לימין, מה שאנחנו מאמינים בו. נתניהו מנהיג הימין, זה נכון, אבל אנחנו לא עושים מה שטוב לנתניהו, אנחנו עושים מה שטוב לימין ואנחנו נתאחד כשיגיע הזמן. בנט אמר בצורה הכי ברורה שיכולה להיות בעולם 'אף קול של מצביעי הימין החדש לא ילך לפח' ואנחנו נדאג שכך זה יהיה".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

בתגובה לדרישה זו אמרו גורמים בכירים באיחוד מפלגות הימין ש"הימין החדש מוזמן לרוץ לבד אם אלו אכן דרישותיו".

בתוך כך גורמים באיחוד מפלגות הימין אומרים כי הם מעדיפים חיבור "טבעי" עם שקד ובנט על פני מימוש ההסכם שכפה ראש הממשלה בנימין נתניהו על הבית היהודי והאיחוד הלאומי עם עוצמה יהודית. לדבריהם, החיבור שקד ובנט טבעי יותר, גם במחיר הפרת ההסכם עם עוצמה יהודית.

גורמים בימין הדתי לאומי אומרים כי נכון לעכשיו נדמה כי הציונות הדתית תרוץ בשתי רשימות: האחת של איחוד הימין בהרכבו הנוכחי עם עוצמה יהודית, מה שיהפוך אותה לרשימה החרדלית יותר, ואילו שקד ובנט יריצו את הימין החדש הליברלית יותר וישאפו לחבר אליהם את זהות של משה פייגלין.

כזכור, בשבוע שעבר הקים יו"ר הבית היהודי, שר החינוך רפי פרץ, צוות משא ומתן כדי להביא לאיחוד בין מפלגות הימין. בבית היהודי רוצים לשבץ את שקד במקום השני ואת בנט במקום הרביעי אחרי בצלאל סמוטריץ' ברשימת הימין המשותפת.

הפופולריים