בכירים ברשות לכאן חדשות: תוכנית טראמפ - שוחד ללא כיסוי

בכירים ברשות: תוכנית טראמפ - שוחד בלי כיסוי

לדברי חבר הנהגת פת"ח ג'יבריל רג'וב, "כל תוכנית שאינה מבוססת על אופק מדיני ופתרון מדיני לא תשיג דבר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן ברמאללה, נובמבר 2018
צילום: אי-פי

בכירים ברשות הפלסטינית מתייחסים בביטול לתכנית הכלכלית שפרסם אמש (שבת) ממשל טראמפ ואומרים לכאן חדשות כי מדובר בשוחד כספי שאין מאחוריו כיסוי ובתכנית דמיונית הנמצאת רק במוחו של קושנר. לדברי הבכירים, "שום מדינה ערבית, גם לא במפרץ הפרסי, לא תיתן כסף לפרויקטים המופיעים בתכנית, ואנו גם לא מעוניינים בהם בלי פתרון מדיני. אנחנו אמנם זקוקים לתמיכה כספית, אך לא בדרך הזו. התכנית הזו תיקבר מהר מאוד תחת הבחירות בישראל ובארצות הברית".

חבר הנהגת פת"ח ג'יבריל רג'וב אמר לכאן חדשות כי איש אינו יכול לכפות על הפלסטינים שום תוכנית. "המסלול הכלכלי אינו פתרון", קבע. "כל תוכנית שאינה מבוססת על אופק מדיני ופתרון מדיני לא תשיג דבר. הכל מתחיל בסיום הכיבוש", הדגיש רג'וב. הוא הוסיף כי למיליארדים שמציעים האמריקנים "אין שום משמעות בצל המשך הכיבוש".

אמש נחשף החלק הכלכלי של יוזמת השלום האמריקנית שבמרכזו גיוס 50 מיליארד דולרים לפלסטינים. ממשל טראמפ מעוניין לגייס כספים גם לפלסטינים בירדן, מצרים ולבנון כחלק מהתוכנית. הכסף שיגוייס על ידי המדינות התורמות יושקע ב-179 פרויקטים של תשתיות, חשמל ואנרגיה, מים ומתקנים רפואיים. מתוך כלל הפרויקטים, 147 מהם יהיו בגדה המערבית ובעזה. הפרטים, שהגיעו מבכירים בממשל האמריקני ומסמכים רשמיים, נחשפו בסוכנות הידיעות רויטרס.

בתוך כך, הבית הלבן הודיע הלילה על הרכב המשלחת האמריקנית לסדנה הכלכלית בבחריין. בראש המשלחת יעמוד שר האוצר סטיב מנוצ'ין ובין היתר ישתתפו בה חתנו של הנשיא ג'ארד קושנר, מתווך השלום ג'ייסון גרינבלט, ראש מועצת היועצים הכלכליים של הנשיא קווין האסט והשליח המיוחד לענייני איראן בריאן הוק.

לקריאת החלק הכלכלי של יוזמת השלום האמריקנית לחצו כאן

הפופולריים