פטרושב: "נציג לישראל וארה"ב את האינטרסים של איראן"

"נציג לישראל וארה"ב את האינטרסים של איראן"

מזכיר מועצת הביטחון של רוסיה שלח מסר לקראת פגישתו עם מקביליו מרוסיה ומישראל: "איראן נוטלת חלק במאבק בטרור. חייבים לקחת אותה בחשבון". פטרושב הוסיף: "קשה לי להעריך את תוצאות המפגש"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניקולאי פטרושב, היועץ הרוסי לביטחון לאומי
צילום: צילום: אי-פי

"אנו ניקח בחשבון את האינטרס האיראני ונציג אותו לצד הישראלי והאמריקני", כך אמר היום (חמישי) היועץ לביטחון לאומי של רוסיה ניקולאי פטרושב בהתייחס למפגש המשולש הצפוי בירושלים בשבוע הבא. פטרושב ייפגש עם מקביליו מארצות הברית ג'ון בולטון ומישראל, מאיר בן שבת.


פטרושב אמר היום לעיתונאים ברוסיה כי במהלך הפגישה "אנו ניתקל במצב בו אינטרסים של מדינות הם בעלי כוונות שונה. אנו ניקח בחשבון את האינטרס האיראני ונציג אותו בפני האמריקנים והישראלים". הבכיר הרוסי והוסיף: "איראן נמצאת בסוריה בהזמנת ממשלה חוקית והיא נוטלת חלק במאבק בטרור. ולכן כמובן שבפגישה אנחנו נהיה חייבים לקחת בחשבון את האינטרסים של איראן". פטרושב הוסיף כי הוא לא יכול כעת להעריך בשום צורה מה יהיו התוצאות של המפגש.

אמש אמר פטרושב בפגישתו עם מקבילו האיראני במוסקבה, כי רוסיה תעדכן את איראן בתוצאות המפגש המשולש בין היועצים לביטחון לאומי של ישראל רוסיה וארצות הברית שיתקיים בשבוע הבא בישראל.

בשבוע שעבר פורסם בכאן 11 כי ישנם חילוקי דעות בנוגע למיקוד הנושא של המפגש בין היועצים עצמם. בעוד ישראל, וגם ארה"ב, מעוניינות בעיקר למקד את הדיונים בפעילות של איראן באזור - ברוסיה רוצים כי המפגש יעסוק בעיקר ב'יום שאחרי' מלחמת האזרחים בסוריה.

הפופולריים