מקורות בעזה לכאן חדשות: כסף קטרי בעזה זולג לזרוע הצבאית של חמאס

מקורות בעזה: כסף מקטר זולג לזרוע הצבאית בחמאס

המקורות מסרו לכאן חדשות כי פעילים בגדודי עז א-דין אל-קסאם ומפקדי גדודים בזרוע הצבאית מקבלים את הכסף דרך מקורבים ששמותיהם ברשימת המוטבים אשר אושרה בידי ישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמאס ברצועת עזה
צילום: צילום: אי-פי

מקורות בעזה אומרים היום (שלישי) לכאן חדשות כי כספים שנכנסים מקטר לעזה דרך ישראל זולגים לאנשי הזרוע הצבאית של חמאס. המקורות מסרו כי לפי מידע שהגיע אליהם, פעילים בגדודי עז א-דין אל-קסאם ומפקדי גדודים בזרוע הצבאית מקבלים את הכסף דרך מקורבים ששמותיהם ברשימת המוטבים אשר אושרה בידי ישראל.

השליח הקטרי מוחמד אל-עמאדי הכניס השבוע לעזה עוד עשרה מיליון דולר המיועדים לתשלום קצבאות לכמאה אלף משפחות נזקקות בעזה וחלוקת הכסף מתוכננת בימים הקרובים. מאז אוקטובר האחרון הזרימה קטר יותר מ-150 מיליון דולר לצורך רכישת סולר לתחנת הכוח בעזה, משכורות לפקידי חמאס, קצבאות למשפחות נזקקות ופרויקטי תעסוקה זמנית של האו"ם. עוד 180 מיליון דולר שהובטחו על ידי קטר – טרם הועברו לרצועה.

אמש דווח כי ישנה מחלוקת בין ישראל לחמאס סביב רשימת המוטבים של הסיוע הקטרי והיא מעכבת את חלוקת הכסף שנכנס לרצועת עזה. את הדיווח פרסם אתר האינטרנט של העיתון הפלסטיני אלקודס. לפי הדיווח, ישראל הסירה מהרשימה כ-4,000 שמות ובהם פלסטינים שנפגעו בהפגנות הגדר, וחמאס מתנגד לכך ולכן מנע עד כה את תשלום הקצבאות למשפחות הנזקקות בסניפי בנק הדואר. עוד נמסר בדיווח כי סגנו של השליח הקטרי, ח'אלד חרדאן חזר מעזה לישראל בניסיון לפתור את המחלוקת מול בכירים ישראלים.

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התייחס לפרסום ואמר כי "לכל בר דעת ברור שכל כסף שיגיע לרצועה בראש ובראשונה יגיע לפעילי חמאס. ראש הממשלה ממשיך במדיניות הכניעה לטרור ומפקיר את ביטחון תושבי הדרום".

הפופולריים