דיווח: מחלוקת בין ישראל לחמאס מעכבת את חלוקת הכסף הקטרי

דיווח: חלוקת הכסף הקטרי בעזה מתעכבת

אתר האינטרנט של העיתון הפלסטיני אלקודס מדווח כי הכסף הוכנס אתמול לרצועת עזה, אך טרם הוסכם על המוטבים שייהנו ממנו. לפי הדיווח, ישראל הסירה מהרשימה כ-4,000 שמות ובהם פלסטינים שנפגעו בהפגנות הגדר. חמאס מתנגד לכך
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האנייה והשליחהקטארי, מוחמד אל-עמאדי בעזה 17.6
צילום:

מחלוקת בין ישראל לחמאס סביב רשימת המוטבים של הסיוע הקטרי מעכבת את חלוקת הכסף הקטרי שנכנס אמש לרצועת עזה. כך מדווח היום (שני) אתר האינטרנט של העיתון הפלסטיני אלקודס.

לפי הדיווח, ישראל הסירה מהרשימה כ-4,000 שמות ובהם פלסטינים שנפגעו בהפגנות הגדר, וחמאס מתנגד לכך ולכן מנע עד כה את תשלום הקצבאות למשפחות הנזקקות בסניפי בנק הדואר. לדיווח אין אישור ממקור אחר. עוד נמסר בדיווח כי סגנו של השליח הקטרי, ח'אלד חרדאן חזר מעזה לישראל בניסיון לפתור את המחלוקת מול בכירים ישראלים.

אמש נכנס לעזה השליח הקטרי מוחמד אלעמאדי עם סכום של כ-10 מיליון דולר המיועדים לחלוקת קצבאות לכמאה אלף משפחות נזקקות – מאה דולר כל אחת. השליח הקטרי אלעמאדי מכחיש את הדיווחים בנושא ואומר כי העיכוב נובע מסיבות טכניות וכי הכסף יחולק בימים הקרובים בסניפי בנק הדואר בעזה. כך מוסר קשבנו מעיין אלטמן.

הנהגת חמאס הזהירה היום בשיחה עם השליח הקטרי כי המשך הסחבת הישראלית בעניין הבנות הרגיעה והמשך סגירת הים לפני הדייגים הפלסטינים – מציבים את ההבנות בסכנה. כך הודיע טאהר א-נונו יועצו של מנהיג חמאס איסמעיל הנייה. השליח הקטרי אל-עמאדי נועד היום עם בכירי חמאס ברצועה ובראשם הנייה ויחיא סינוואר, מנהיג חמאס בעזה.

הפופולריים