עיסאווי פריג' ומוסי רז הסירו את מועמדותם מראשות מרצ והביעו תמיכה בזנדברג

הח"כים פריג' ורז: תומכים בזנדברג לראשות מרצ
השניים הודיעו כי לא יתמודדו ביחד, כפי שהצהירו. "לאור החלטת הוועידה, אנחנו עושים את הדבר הטבעי לנו. זנדברג חייבת להיות במקום הראשון", אמר רז
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זנדברג, פריג', מוסי ולסקי
צילום: מורן שכניק, התאגיד

חברי סיעת מרצ התכנסו היום (שני) על רקע ההתמודדות על תפקיד היו"ר, לאחר שאתמול נקבע כי הדבר ייקבע על ידי ועידת המפלגה. חברי הכנסת עיסאווי פריג' ומוסי רז, שלאחרונה הצהירו כי הם מתכוונים להתמודד יחד על ראשות מרצ, הודיעו היום כי הם מסירים את מועמדותם ותומכים בתמר זנדברג.

"מרצ לא תיטמע בשום מפלגה אחרת", אמר פריג'. "בכל איחוד שמרצ תלך אליו, היא תלך עם ראש זקוף ועם שמירה על מה שהיא בנתה בעשרות שנים. לשם כך, אנחנו ושותפי מוסי רז מודיעים על הסרת מועמדותנו להמשך הדרך להתמודדות על תפקיד היו"ר, ומכריזים שאנחנו עם תמר זנדברג - יוצאים בשלישייה להכתיב סדר יום חדש בשמאל הישראלי".


ח"כ מוסי רז אמר: "אין מפלגה בעולם שבה יש שני יושבי ראש משני לאומים שונים, ומרצ הייתה הראשונה שהרעיון הזה עלה בה, והיא תהיה גם הראשונה שזה יתבצע בה בעתיד. לאור ההחלטה של הוועידה אתמול, אנחנו עושים את הדבר הטבעי לנו. זו הרביעייה שלנו לכנסת: עו"ד גבי לסקי, ח"כ עיסאווי פריג' חייב להיות במקום השני, וח"כ תמר זנדברג חייבת להיות במקום הראשון".

היו"ר המכהנת תמר זנדברג גם נשאה דברים, ואמרה: "כאן יושב המחנה האידיאולוגי במרצ. אנחנו לא מחפשים סידור עבודה או שיבוץ ברשימה. באנו למאבק על הערכים גם ברגעים הקשים. הבנו מה הטריק של הימין - הוא לוקח את ההסתה והדה-לגיטימציה לשמאל ולערבים, וכך הוא מנצח. זה מוביל לשתיקה מהמרכז, ולהפסד של המחנה שלנו".

ניצן הורוביץ, שגם יתמודד על ראשות המפלגה, בירך אתמול על החלטת הוועידה בנוגע לקביעת זהות היו"ר. "מדובר בצעד ראשון, בדרך להתחדשות והקמת מחנה רחב, כפי שהתחייבתי שאעשה. אני משוכנע שהבחירות האלה יתנו למרצ חיזוק משמעותי ורוח גבית לקראת הבחירות הכלליות", אמר הורוביץ.

הפופולריים