ליברמן: "אם נתניהו יקבל את מספר המנדטים הגדול ביותר - אין לי בעיה שירכיב ממשלה"

"אם נתניהו יקבל את מירב המנדטים שירכיב ממשלה"

לאחר שאמר כי מפלגתו תפעל להקים קואליציה שתורכב ממפלגות הליכוד, כחול לבן ומפלגתו, כעת אומר יו"ר ישראל ביתנו כי "אינני מתכוון להתערב בתוך הליכוד, ולחפש מועמד אלטרנטיבי מתוכם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אם נתניהו יקבל את מספר המנדטים הגדול ביותר, לא תהיה מבחינתי שום בעיה שירכיב את הממשלה", כך אמר היום (ראשון) יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לכאן חדשות. ליברמן הוסיף: "אינני מתכוון להתערב בתוך הליכוד, ולחפש מועמד אלטרנטיבי מתוכם".

את הדברים אומר ליברמן, לאחר שאתמול אמר כי מפלגתו תפעל להקים קואליציה שתורכב ממפלגות הליכוד, כחול לבן ומפלגתו, וללא המפלגות החרדיות. בפוסט בפייסבוק כתב אתמול יו"ר ישראל ביתנו: "תפקידנו לכפות על הליכוד ועל כחול לבן להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית - ישראל ביתנו – הליכוד – כחול לבן. המפלגה שתקבל את מרב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה – בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר".

בליכוד תקפו אמש את ליברמן על דבריו: "יצא המרצע מהשק. ליברמן אומר בפירוש שהוא מוכן ללכת עם לפיד וגנץ ולכפות הקמת ממשלת שמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".

בכחול לבן אמרו בתגובה: "אם היה מגיע למסקנה הזאת לפני שהוא ומפלגתו הצביעו בעד פיזור הכנסת היו נמנעות מעם ישראל בחירות מיותרות. אבל כמו שאומרים בחוג הקוטב הצפוני - עדיף מאוחר מאשר לעולם לא. הדבר הנכון והנחוץ זאת ממשלת אחדות שתעבוד למען כלל אזרחי ישראל בהנהגת כחול לבן".

היום בבוקר נמשך הקרב בין ליברמן לנתניהו, ובפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו, טען ליברמן, בין היתר,  כי "התברר שמדינת ישראל נמצאת בתוך משבר תקציבי עמוק עם גרעון של מעל 50 מיליארד שקל". על כך טען דובר הליכוד יונתן אוריך כי "רק לפני פחות מחודש ליברמן דפק דרישות תקציביות של לפחות שלושה מיליארד שקל. פתאום הוא מוטרד מהגירעון?"

"בחייאת איווט, כשרצית עשרות תקנים לשגרירים לא ידעת שזה עולה כסף?", המשיך אוריך. "איווט רק רוצה להפיל את נתניהו, ואם זה עולה בממשלת שמאל - הוא משלם".

הפופולריים