בכיר הציונות הדתית הציע לשקד מקום 2 ברשימת איחוד הימין - ללא בנט

בכיר הציונות הדתית לשקד: מקום 2 באיחוד הימין

ההתלבטות של השרה לשעבר: מספר 1 בימין החדש או מספר 2 באיחוד הימין. במסגרת ההצעה אמורה שקד להיפרד מבנט ולצרף את מתן כהנא, חבר לנשק של שר החינוך לשעבר, שצפוי לסרב להצעה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד ונפתלי בנט
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

הסכסוך בין הציונות הדתית לבנט ממשיך: סמכות רבנית בכירה בציונות הדתית פועלת כדי לפצל בין נפתלי בנט לאיילת שקד. הסמכות הציעה לשקד את המקום השני באיחוד מפלגת הימין - אחרי הרב פרץ ולפני סמוטריץ' - ולחזור להיות שרת משפטים, במידה והיא תצטרף לאיחוד ללא בנט. שקד עצמה לא רואה את ההצעה כרצינית.

במסגרת ההצעה שקד הייתה אמורה להביא איתה למקום החמישי ברשימה את מתן כהנא, חבר לנשק של בנט ששירת איתו שנים רבות. כהנא קיבל את ההצעה ולא הגיב לפניות כאן חדשות, אך ההערכה שהוא יסרב ולא יתפצל מבנט.

שקד לא השיבה להצעה כי לדבריה "רבנים לא מחליטים". בנט מצדו זועם על הניסיון לפצל את המפלגה שלו. הרבנים והעסקנים בציונות הדתית מביעים זעם על בנט ועל המתקפות שלו נגד המחנה

סמוטריץ' התייחס היום לוויכוחים בציונות הדתית, במסגרת קנס באוניברסיטת בר אילן, ואמר כי "המכנה המשותף, ובעיקר האחריות הכבדה על הכתפיים שלנו, מחייבים אותנו להתאחד. אני מודיע כאן שאני הראשון לוותר על התפקיד האישי שלי כדי שההליכה המשותפת הזאת תצליח. עשיתי את זה כשוויתרתי לידידי הרב רפי על המקום הראשון בבחירות הקודמות, כבר בפגישה הראשונה בינינו.

"עשיתי את זה בימים האחרונים כשוויתרתי בשמחה על תיק החינוך למרות שהוא חשוב - וגם כאשר ראש הממשלה נתן את תיק המשפטים מסיבותיו למישהו אחר. אעשה זאת שוב ושוב כדי שכל מי שנמצא מימין לליכוד, כל הציונות הדתית - תחזור עם כח גדול ותקדם מה שחשוב לנו".

אתמול דווח כי אנשיו של הרב צבי ישראל טאו, מהרבנים הבולטים בזרם החרדי־לאומי, הודיעו לחבר הכנסת רפי פרץ כי אם יחבור לנפתלי בנט ולאיילת שקד הם ינחו את תלמידיהם שלא להצביע לאיחוד מפלגות הימין בבחירות הקרובות. הרב טאו עצמו אמר ששלשל לקלפי פתק לבן בבחירות האחרונות, אך ראש ישיבת הר המור, הרב עמי שטרנברג, וחלק גדול מתלמידי הישיבה תמכו באיחוד הימין.


הפופולריים