הרב חיים דרוקמן על דברי סמוטריץ': "משפט התורה צריך לשרור במדינה"

הרב חיים דרוקמן: משפט התורה צריך לשרור במדינה

בריאיון לכאן רשת ב תמך אחד מבכירי רבני הציונות הדתית באמירתו של חבר הכנסת מאיחוד ממפלגות הימין כי יש לחזור להתנהל כמו בימי דוד המלך, לפי משפט התורה. על העימותים במפלגות הימין אמר הרב דרוקמן כי עליהן להתאחד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב חיים דרוקמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון ומבכירי רבני הציונות הדתית מביע היום (חמישי) תמיכה בדבריו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בכאן רשת ב כי יש לחזור להתנהל כמו בימי דוד המלך, לפי משפט התורה. בריאיון לליאת  רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב הביע הרב דרוקמן תמיהה על ההמולה שנוצרה מדבריו של סמוטריץ':  "בוודאי שאני מאמין שמשפט התורה צריך לשרור במדינה, אין אדם מאמין שלא מאמין כך. אני לא מבין מה נבהלים מדוד ושלמה המלך, מה נתפסים למילים? מה קרה? מי שמכיר יודע שמשפט התורה הוא הצודק ביותר. יש ספרים שלמים על המשפט העברי, מי שמדבר כך על המשפט העברי לא יודע מה הוא שח, הוא לא מכיר". 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

על העימותים במפלגות הציונות הדתית אמר הרב דרוקמן כי "אין שום ספק שכל מפלגות הימין צריכות ללכת יחד מפני שמוטלת על כולן אחריות גדולה לשלמותה של ארץ ישראל ולזהות היהודית של מדינת ישראל". לדבריו, כולם צריכים לוותר על כל מה שקשור לחשבונות פרטיים וללכת יחד כדי להצליח. "כבר יש לנו ניסיונות מהעבר. אני סומך על אנשי המעשה שהם ימצאו את הדרך, אני יודע רק שהציבור רוצה אחדות והצורך הוא באחדות. כל מפלגות הימין ללא יוצא מן הכלל, כל אחד בהתאם לפרופורציה שלו, גם עוצמה לישראל".

לשאלה האם הוא רואה את בנט מצטרף לאיחוד מפלגות הימין אמר הרב דרוקמן כי אין ספק שנפתלי בנט שייך למפלגות הימין, "אדם עם כוחות גדולים ומן הראוי שעם ישראל ישתמש בכוחות האדירים שלו". 

הפופולריים