ועידת היועצים לביטחון לאומי: מחלוקת עם רוסיה על נושאי המפגש

מחלוקת על נושאי ועידת היועצים לביטחון לאומי

ישראל וארה"ב מעוניינות למקד את הדיונים בפעילות של איראן באזור - בסוריה ובלבנון. ברוסיה רוצים שהמפגש יעסוק בעיקר ביום שאחרי מלחמת האזרחים בסוריה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היועצים לביטחון לאומי של ארה"ב ורוסיה
צילום: צילום: אי.פי

היועצים לביטחון לאומי של רוסיה, ארצות הברית וישראל יגיעו למפגש יוצא דופן בירושלים בעוד שבועיים - בזמן הכינוס בבחריין. היום (רביעי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בין הצדדים קיימת מחלוקת על מיקוד הנושא של המפגש בין היועצים עצמם.


עם ההודעה על קיום המפגש, הודיע הבית הלבן כי הוא יעסוק בנושאים ביטחוניים שונים. עם זאת, בעוד ישראל, וגם ארצות הברית, מעוניינות בעיקר למקד את הדיונים בפעילות של איראן באזור - בסוריה אך גם בלבנון, ברוסיה רוצים שהמפגש יעסוק בעיקר ב'יום שאחרי' מלחמת האזרחים בסוריה, ובפתרון מדיני למצב בה, ללא התמקדות ספציפית בפעילות האיראנית. נושאי הדיון שיעלו במפגש מסוכמים בימים אלו בשיחות בין שלושת היועצים.

היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת יארח במסגרת הוועידה את מקבילו מארצות הברית ג'ון בולטון ואת מקבילו הרוסי ניקולאי פטרושב. המפגש יחל ב-24/6, ערב הכינוס בבחריין שמארגנת ארצות הברית להשקת הפרק הכלכלי של יוזמת השלום - ויימשך גם ביום הכינוס עצמו בבחריין. האירוע המרכזי יתקיים ב-25 ביוני, במעמד ראש הממשלה נתניהו, כאשר בישראל מתכננים לסיים את האירוע עד לשעות הצהריים, כדי שלא לפגוע בהשקת היוזמה בבחריין שמתוכננת בשעות הערב.

הפופולריים