מלך ירדן: עלינו להשתתף בוועידה הכלכלית בבחריין

מלך ירדן: עלינו להשתתף בוועידה בבחריין

על אף עמדת אש"ף לפיה יש להחרים את הוועידה, אתרים בממלכה מדווחים כי עבדאללה השני אמר כי על ארצו להשתתף בוועידות הקשורות לסוגייה הפלסטינית. לדבריו, הלחץ על ירדן דווקא ירד בגלל עסקת המאה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פסגת הליגה הערבית בתוניסיה
צילום: צילום: אי-פי

מלך ירדן, עבדאללה השני, אמר היום (שלישי) כי יש צורך שארצו תשתתף בוועידות הבינלאומיות הקשורות לסוגיה הפלסטינית, כולל הוועידה המתוכננת בבחריין החודש, כך מדווחים כמה אתרים בממלכה. בפגישה עם אישי ציבור, שרים לשעבר ואנשי תקשורת, אמר המלך כי לא יהיה חדש בעסקת המאה של ממשל טראמפ הקיץ והלחץ על ירדן דווקא ירד בגלל אותה עסקה.

טראמפ עם נתניהודונלד טראמפ, מייק פנס ובנימין נתניהו

אש"ף הודיע כבר בחודש שעבר באופן רשמי כי לא ישתתף בשום צורה בוועידה הכלכלית-אזורית בבחריין, שתהיה השלב הראשון בתוכנית השלום האמריקנית. מה שהביא את המדינות האירופאיות שהוזמנו להתלבט אם להגיע, שכן לטענתן הוועיה לא תהיה יעילה ללא הפלסטינים. גם המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, טען כי הוועידה היא תוצאה של "בגידה" של מספר מדינות מוסלמיות בסוגיה הפלסטינית, וכינה את "עסקת המאה" הנרקמת בבית הלבן כמהלך "מתועב ובוגדני", מה שלדבריו לא ייצא לבסוף אל הפועל.

הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי המונה 22 מדינות, שמנהיגיו התכנסו בתחילת החודש בסעודיה, קרא למדינות החברות בו להפסיק את קשריהן עם ישראל ולעצור כל פעולה שנוגעת לנרמול הקשרים עמה. בהודעת הסיכום של ועידת מנהיגי הארגון, נאמר כי השלום במזרח התיכון לא יושג עד לנסיגה מוחלטת של ישראל מ"אדמת המדינה הפלסטינית הכבושה ובירתה מזרח ירושלים".

הארגון גם הביע בהודעה התנגדות לכל הצעה להסדר שלום שאינה עולה בקנה אחד עם הזכויות הלגיטימיות של העם הפלסטיני, ולכל עמדה של גורמים בין לאומיים התומכת בהמשך הכיבוש ומפעל ההתנחלויות. עם זאת, בהודעה לא הוזכרה מפורשות תוכנית השלום של ממשל טראמפ ואף לא הוועידה הכלכלית בבחריין.

הפופולריים