השר אוחנה על יאיר לפיד: "לא מסוגל להעביר ראיון בלי לשקר"

השר אוחנה על יאיר לפיד: "משקר בכל ראיון שלו"

הבכיר בכחול לבן טען בכאן רשת ב כי השר אוחנה הצביע בכנסת נגד חוק הפונדקאות. השר הטרי פרסם תגובה נזעמת ולפיד הודה בטעות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר אוחנה ויאיר לפיד
צילום: צילום: הדס פרוש, יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים החדש תוקף בחריפות את אחד מבכירי יש עתיד יאיר לפיד על דבריו בתוכנית של ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב. ח"כ לפיד התבקש על ידי המראיינים לברך את השר שמונה אמש לתפקידו ואמר בין היתר: "אני הסתכלתי עליו (על אוחנה) בכנסת כשהוא הצביע נגד חוק הפונדקאות וראיתי עליו שמתייבשת לו היד, עכשיו הוא שר המשפטים יש לו הזדמנות לקדם את חוק הפונדקאות ולעשות את מה שנכון".

אוחנה פרסם תגובה חריפה על הדברים של לפיד בה נכתב: "מצער שח״כ לפיד לא מסוגל להעביר ראיון בלי לשקר: מעולם לא הצבעתי נגד חוק הפונדקאות או נגד כל חוק פרו-להט״בי אחר. האמת היא שהצבעתי כמוהו. זו אחת ההצבעות שהצבעתי נגד הקואליציה ועם האופוזיציה - נגד החוק המפלה - דבר שיאיר לפיד לא עשה מעודו כשהיה חבר קואליציה. כנראה שלפיד גם שכח שאני הגשתי את ההסתייגות לחוק, שנועדה לאפשר פונדקאות גם לזוגות בני אותו המין - ועליה הצבעתי בעד. אודה לך אם תפסיק לשקר, מר לפיד".


לאחר פרסום התגובה הודה ח"כ לפיד בטעות ופרסם פוסט בו כתב: "אמיר אוחנה העמיד אותי על טעותי בדקלסגל הבוקר. הוא לא הצביע עם הקואליציה על חוק הפונדקאות. מאחל לו בהצלחה בתפקידו החדש".

בתוך כך האגודה למען הלהט"ב הגיבה על המינוי ובהודעה מטעמה נכתב: "אוחנה הוא הלהט"ב המוצהר הראשון שיכהן כשר בממשלה, זו ללא ספק נקודת ציון היסטורית עבור הקהילה הגאה בישראל.

"יש לפחות שלוש הכרעות חשובות עבור הקהילה הגאה שנמצאות כעת תחת סמכותו ואינן דורשות חקיקה או החלטה ממשלתית: שינוי הנהלים הפוגעניים כלפי טרנסג'נדרים בוועדה להתאמה מגדרית, הטמעת נוהל חדש לצו הורות שיחליף את הנוהל המפלה הקיים והובלת מהלך בין-משרדי שיאפשר ללהט"ב והורים יחידניים לאמץ ילדים מחו"ל".

הפופולריים