שקד בפרידה ממשרד המשפטים: "אני מתכוונת לחזור לכאן"

שקד: "מתכוונת לחזור למשרד המשפטים"
השרה שפוטרה על ידי ראש הממשלה אמרה: "רכבות המשילות יצאו לדרך, מקווה שהשינויים הנחוצים במערכת המשפט ימשכו". היועץ הממשפטי לממשלה אמר בטקס: "אמרת שאת סומכת על היושרה שלי גם כשזה לא היה פופולרי בקרב קהלים מסוימים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, שי ניצן, אביחי מנדלבליט, משפטים
צילום: בלי

שרת המשפטים המפוטרת איילת שקד אמרה היום (שלישי) כי בכוונתה לחזור לתפקיד בעתיד. "התכוונתי להמשיך בעבודתי גם בארבע השנים הקרובות. היו לי תכניות מדויקות להמשך העבודה, אך לצערי הן קצת השתבשו", אמרה שקד בטקס הפרידה ממשרד המשפטים, והוסיפה: "למחליף שלי, לכשיבוא, אני אומרת אתה מקבל משרד במצב טוב, יד ראשונה ממהנדסת. שמור עליו. ואני לא מסתירה שיש לי אינטרס אישי בבקשה הזו. אני בהחלט מתכוונת עוד לחזור לכאן". שקד פוטרה מתפקידה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שלא הצליחה להיבחר לכנסת בבחירות האחרונות, ולאחרונה ציינה שהיא שוקלת את עתידה הפוליטי לקראת הבחירות שבפתח.

באירוע השתתפו בין היתר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן. מנדלבליט אמר לשקד כי "גם בימים סוערים, והיו כאלה, את לא חששת להתייצב מול הציבור הישראלי ולומר בקול ברור שאת סומכת על היושרה המקצועית של פרקליט המדינה ושלי. ואמרת את הדברים הללו גם כשזה לא היה פופולרי בקרב קהלים מסוימים". הוא החמיא לשרת המשפטים היוצאת על מקצועיותה: "שינוי זו לא מילה גסה. מערכות שלא יודעות לבחון את עצמן ולהשתנות – נחלשות ויכולות להפוך לבלתי רלוונטיות. שינוי מחזק את אמון הציבור".

פרקליט המדינה שי ניצן הודה לשקד על הגיבוי שהעניקה לו ולגורמי אכיפת החוק אל מול התגברות הביקורת עליהם, כשברקע חקירות ראש הממשלה וההפגנות מול ביתו של מנדלבליט. "כשתקפו אותנו, לרבות בהפגנות ליד בית היועמ"ש, אמרת בתקשורת שאת בטוחה שאין בטענות ממש. מודה לך על הגיבוי בשם מערכת אכיפת החוק".

הפופולריים