ח"כ מקלב על סעיף ההפרדה: היה מסמך מוסכם, הנושא היה אמור לעלות לדיון

ח"כ מקלב על סעיף ההפרדה: היה מסמך מוסכם

חבר הכנסת מיהדות התורה התייחס לפרסום בכאן חדשות ואמר כי הסעיף המבטל את איסור ההפרדה בין נשים לגברים במקומות ציבוריים אכן הופיע במסמך טיוטה שהועלה בפני הליכוד ואמור היה לידון לאחר הקמת הממשלה. כישלון המו"מ הקואליציוני עצר את קידומו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ אורי מקלב
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה מתייחס הבוקר (שלישי) להכנסת סעיף ההפרדה להסכם הקואליציוני, שעליו פורסם בכאן חדשות ואומר כי היה הסכם בעניין וכי הנושא אמור היה לעלות לדיון בתוך שבועיים מהקמת הממשלה.

האיזנו לריאיון עם אורי מקלב בכאן רשת ב:

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, אמר מקלב מדובר על מסמך טיוטה שיהדות התורה העלתה בפני הליכוד, אך הנושא לא הבשיל לכדי דיון לאחר כישלון המשא ומתן הקואליציוני. "היו סיכומים על דברים מרכזיים והסיכום היה שתוך שבועיים לאחר הקמת הממשלה, לאחר הכרזת נתניהו שיש לו ממשלה, ימשיכו לדבר על שאר הסעיפים. עמדנו לבקש את הסעיף הזה והסעיף הזה הוא סעיף שנהיה יותר נחוץ ויותר נחוץ", אמר מקלב.

מקלב הסביר כי לא היה מסמך חתום אלא מסמך מוסכם בין סיעות הקואליציה העתידית. "על המסמך הזה הייתה הסכמה, לא היה צריך לעבוד עליו. זה היה מסמך מקוצר עם מספר סעיפים". הוא הסביר כי הכוונה לדוגמא לספריות בירושלים, הפזורות בשכונות החרדיות. "יש שעות קריאה לבנים נפרד ובנות נפרד, על זה הייתה הוראה לסגור את הספריות, או בריכות שחייה, אם נשים מבקשות לעשות ערב של ריקודים ושירה, הן לא יכולות לעשות את זה, כי זה אירוע בנפרד. זה דבר שלא יעשה ואנחנו מבינים שהמחוקק לא התכוון לכך ואמרנו שאם יצטרכו, נצטרך חקיקה שתתקן את הדבר הזה".


אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 בהסכמים הקואליציוניים, שגובשו לקראת ניסיון הקמת ממשלת נתניהו החמישית, לפני שהתפזרה, התקבלה דרישת החרדים - לבטל את איסור ההפרדה בין נשים לגברים במקומות ציבוריים. בסעיף המדובר שנוסח נכתב: "בתוך 90 ימים, הממשלה תתקן את החוק, באופן שיהיה ניתן לאפשר מתן שירותים ציבוריים, לימודים, אירועים וכיוצא בזה באופן נפרד לגברים ולנשים. הפרדה זו, לא תהווה אפליה לפי החוק".

הדרישה לסעיף בנושא ההפרדה הגיעה לאחר מספר רב של חוות דעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, שנאבקה בנושא ההפרדה, דבר שגרם לכעס במפלגות החרדיות והדתיות.

הפופולריים