נתניהו אישר הפרדת גברים ונשים בציבור בהסכמים הקואליציוניים

נתניהו אישר הפרדה בין גברים לנשים במו"מ
לפני שהכנסת התפזרה, התקבלה דרישת החרדים - לבטל את איסור הפרדה בין נשים לגברים במקומות ציבוריים. הליכוד: "לא היה שום סיכום עם המפלגות החרדיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, אריה דרעי ויעקב ליצמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בהסכמים הקואליציוניים, אשר גובשו לקראת ניסיון הקמת ממשלת נתניהו החמישית, לפני שהתפזרה, התקבלה דרישת החרדים - לבטל את איסור ההפרדה בין נשים לגברים במקומות ציבוריים. כך פורסם לראשונה הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11.


"בתוך 90 ימים, הממשלה תתקן את החוק, באופן שיהיה ניתן לאפשר מתן שירותים ציבוריים, לימודים, אירועים וכיוצא בזה באופן נפרד לגברים ולנשים. הפרדה זו, לא תהווה אפליה לפי החוק". הדרישה לסעיף בנושא ההפרדה הגיעה לאחר מספר רב של חוות דעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, שנאבקה בנושא ההפרדה, דבר שגרם לכעס במפלגות החרדיות והדתיות.

105 ימים לבחירות, סוגיית דת ומדינה, הולכת ומסתמנת כנושא העיקרי במרכז סדר היום הפוליטי. בליכוד מסרו בתגובה על הפרסום בחדשות הערב: לא היה שום סיכום עם המפלגות החרדיות על ביטול ההפרדה בין גברים לנשים באירועים ציבוריים.

מספר שתיים בכחול לבן יאיר לפיד הגיב לפרסום וכתב בציוץ בטוויטר כי "‏העובדה שביבי נכנע לדרישת יהדות התורה להכניס לחוק הפרדה בין גברים לנשים במקומות ציבוריים, היא לא פחות מטירוף הדעת. האיש ש-20 שנה מדבר נגד איראן, מייבא אותה לכאן".

תגובת ישראל ביתנו: "היום קיבלנו הוכחה נוספת לכך שהליכוד בניצוחו של ראש הממשלה נתניהו נכנעו לכל דרישות החרדים במשא ומתן הקואליציוני. ביטול איסור ההפרדה בין נשים לגברים זהו צעד נוסף בדרך להפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה. ישראל ביתנו לא תתן לכך יד ונלחם בכל הכוח כדי למנוע זאת".

אורי קידר, מנכ״ל ישראל חופשית אמר: "עוד לא עבר שבוע מיום ההכרזה על הבחירות המחודשות וכבר אנחנו נחשפים לעוד ועוד מהממשלה שיכולה הייתה לקום כאן. נתניהו אומר שלא תהיה מדינת הלכה? לפי דברי שר המשפטים המיועד סמוטריץ' ועל פי טיוטת ההסכמים הקואליציוניים עם החרדים אנחנו קרובים מאי פעם. זה הזמן להתעורר".

בזמן השיחות במשא ומתן הקואליציוני לפני כחודש, הזהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו את ראשי ש"ס, יהדות התורה וגם איחוד מפלגות הימין שדרישותיהם בנושא גבוהות מדי וביקש למתן אותן. אך אף הצעת פשרה לא עזרה לנתניהו.

הפופולריים