טראמפ על הבחירות בישראל: "זה מגוחך, אנחנו לא מאושרים מזה"

טראמפ: הבחירות בישראל בלגאן, לא מאושרים מזה

בשיחה עם כתבים בבית הלבן נשמע טראמפ נרגז מהבחירות החוזרות: "ביבי נבחר ועכשיו הם יעברו שוב את כל התהליך עד ספטמבר? זה מגוחך". שר החוץ האמריקני מייק פומפאו התייחס לתוכנית השלום ואמר כי הוא מבין למה יש אנשים שאומרים שהתוכנית תמצא חן רק בעיני ישראל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נשמע נרגז הבוקר (שני) כאשר נשאל על הבחירות בישראל: "ביבי נבחר ועכשיו פתאום הם יעברו שוב את כל התהליך עד ספטמבר? זה מגוחך, אנחנו לא מאושרים מזה". את הדברים אמר טראמפ בשיחה עם כתבים בבית הלבן לפני המראתו לביקור בבריטניה. הנשיא הביע את הפתעתו מהמהלך: "זה הגיע משום מקום לפני שלושה ימים. זה בלגן, הם צריכים לסדר את זה". 

על תוכנית השלום הוסיף טראמפ כי יש לה סיכוי טוב אך ישראל כרגע עסוקה בבחירות. מי שנשמע פחות אופטימי לגבי התוכנית הוא שר החוץ האמריקני מייק פומפאו. עיתון ה"וושינגטון פוסט" פרסם פרטים שיחה סגורה שניהל פומפאו בשבוע שעבר עם מנהיגים יהודים, בה אמר כי "אין ביטחון שתוכנית השלום תתקבל על ידי הצדדים". פומפאו הוסיף כי הוא יכול להבין מדוע אנשים אומרים שזו עסקה שתמצא חן רק בעיני ישראל, אבל הוא מקווה שכולם יתנו מקום להאזין ולדון בתוכנית.  

הפופולריים