שלי יחימוביץ': כניסה לממשלת נתניהו - בגדר בגידה

שלי יחימוביץ': כניסה לממשלת נתניהו - בגידה

אבי גבאי: אף ח"כ לא אמר מיד שכניסה לממשלה לא תקום ולא תהיה • איתן כבל תוקף את גבאי: "יש לי מכון פוליגרף מצוין" • ניר ברקת: ליברמן תמך במשה ליאון כי סירבתי למנות מהנדס מטעמו • ישראל ביתנו: סיפורי עלי ביבי | כל העדכונים מהמערכת הפוליטית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלי יחימוביץ' ואבי גבאי
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

העימות בין יחימוביץ' וגבאי מחריף: חברת הכנסת שלי יחימוביץ' מהעבודה מתחה היום (ראשון) ביקורת חריפה על יו"ר מפלגתה, אבי גבאי, בשל המשא ומתן שניהל מאחורי גבם של חברי העבודה. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, אמרה יחימוביץ' כי מבחינתה הענות להצעה להיכנס לממשלה ברשות בנימין נתניהו היא בגדר בגידה ומעשה נוראי שלא יעלה על הדעת.

לדבריה, כשסיפר לה גבאי על הצעתו של ראש הממשלה, הציגה לו את עמדתה הברורה והוסיפה כי אין בידו סמכות מוסרית לנהל משא ומתן ולצאת עם תיק בכיר. "מכל החבילה הזאת לא הוצע כלום פרט לכהונת שר אוצר לאבי גבאי". גבאי הגיב לדברים בריאיון לגלי צה"ל: "אף אחד מחברי המפלגה שאיתם שוחחתי לא אמר מיד שכניסה לממשלה לא תקום ולא תהיה".

גם איתן כבל, ח"כ לשעבר מטעם העבודה, תקף את גבאי בריאיון לליאת רגב תוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, ואמר כי "אני זוכר איך כל אחד מהם דאג לעצמו ב-11 בינואר כשאני עמדתי מעל הבמה והתחננתי בפני חבריי, העמדתי את האני שלי בצד ואמרתי 'אנחנו הולכים להתרסק', ודרך אגב עד אחר הפיאסקו שהיה בשבוע האחרון אף אחד לא קם וקרא לו להתפטר. אבי גבאי כבר מזמן לא כשיר בכלל לנהל את העניינים".

מוקדם יותר היום, אמר ח"כ ניר ברקת מהליכוד לתוכנית "קלמן ליברמן" כי יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אינו צפוי ו"אי אפשר לדעת מה המניעים שלו". ברקת אמר כי בשביל הנקמות האישיות שלו מוכן ליברמן להפיל סדרי שלטון, סדר היום שלו אישי והוא אינו עושה את מה שטוב למדינה או למחנה הלאומי.

ברקת סיפר כי לפני שש שנים ביקש ממנו ליברמן לעשות מספר מינוים אך כשסרב בגלל שיקולים מקצועיים ביקש ליברמן להתנקם בו והציב מולו את משה ליאון. בתגובה לדבריו של ברקת אומרים בישראל ביתנו כי הם "מאחלים לכל נציגי הליכוד המאשימים אותם בכל אבסורד אפשרי, כולל רצח ארלוזורוב וטביעת הטיטאניק, להמשיך בסיפורי עלי ביבי. אנו ניתן תשובה בקלפי".

הפופולריים