ירושלים חשובה לשרה רגב, אבל לא מספיק בשביל לשהות בה

ירושלים חשובה למירי רגב, אבל היא לא שוהה בה
מחקר חדש שבדק כמה זמן מבלים שרי הממשלה בבירת ישראל – מגלה כי הם מעדיפים להמעיט בשהותם בעיר אם יש להם ברירה. כל הנתונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירושלים
צילום: צילום: אהרון קרוהן, פלאש 90

שרת התרבות והספורט מירי רגב שוהה בירושלים את משך הזמן המועט ביותר, 31%, בין כל שרי הממשלה המתגוררים מחוץ לעיר הבירה. מחקר חדש שבדק כמה זמן מבלים שרי הממשלה בבירה מגלה כי שרים מעדיפים להמעיט בשהותם בעיר אם יש להם ברירה.

חוקרי מכון ירושלים למחקרי מדיניות בדקו את יומניהם הפומביים של ארבעה שרים – מירי רגב, גלעד ארדן, ישראל כץ ואיילת שקד – כולם אינם מתגוררים בירושלים, וגילו כי הם מבלים בממוצע רק 51% מזמן עבודתם בעיר.

מעל רגב, השר לביטחון הפנים ולעניינים אסטרטגיים, גלעד ארדן, ששהה בעיר 42% מזמן העבודה. שר התחבורה כץ, ששהה בה מחצית מזמנו הגיע למקום השני, והשרה שקד שהתה בירושלים 56% מזמן עבודתה. עוד עולה כי במהלך פגרת הכנסת כל השרים שוהים זמן מועט בירושלים – לעתים עד כרבע ממספר הימים בהשוואה לתקופה שבה מתכנסת מליאת הכנסת.

רגב מסרה בתגובה: "כרגיל, גורמים אינטרסנטים מפרסמים נתונים שאינם מדויקים. מהיומן לא ניתן להסיק את המסקנה הנדונה. השרה היא האחרונה שצריכה להוכיח את חשיבותה של ירושלים עבורה".

ארדן מסר: "השר ממונה על שני משרדי ממשלה ולמשרד לנושאים אסטרטגיים אושר מסיבות ביטחוניות להימצא במרכז הארץ, והשר נאלץ לקיים גם בו דיונים. בנוסף, תפקידו כשר לביטחון הפנים כולל פיקוח על משטרת ישראל, הכבאות ושב"ס ומחייב ביקורים במתקנים ברחבי הארץ. הדגשת מקום דיוני השר היא קטנונית".

השרה שקד הגיבה כי "השרה עובדת מרבית זמנה מירושלים, העבירה את פעילותן של יחידות רבות מהמשרד לירושלים, וגאה על פעולותיה למען העיר".

מהשר ישראל כץ טרם נמסרה תגובה.

הפופולריים