נתניהו וליברמן - מאזן אימה בין שניים שיש להם מה להפסיד

נתניהו וליברמן - שניים שיש להם מה להפסיד

שניהם נגועים בשחיתות ציבורית ובילו ימים רבים בחדרי החקירות. לכן, אף מילה על שחיתות אישית ופגיעה בטוהר מידות לא נאמרה במהלך המשבר הפוליטי שתוצאתו - בחירות חוזרות | פרשנות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: עמוס בן גרשום, פלאש 90

שניהם נגועים בשחיתות ציבורית, שניהם בילו ימים רבים בחדרי החקירות, שניהם נחלצו בעבר בנס מתיקים פליליים חמורים ושניהם מיודדים עם אנשים מפוקפקים, בהם מורשעים במעשים חמורים. זהו מאזן האימה של שניים, שיודעים הרבה אחד על השני ויש להם מה להפסיד - בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן.


לכן, אף מילה על שחיתות אישית ופגיעה בטוהר מידות לא נאמרה במהלך המשבר הפוליטי שתוצאתו - בחירות חוזרות. לכן חילופי המהלומות וההאשמות נעשו במגרש הפוליטי - בגידה בציבור הבוחרים, הטעיה של הבוחרים, חיפוש מנדטים. לכן הציוץ החריג של הבן יאיר נתניהו, בו טען כי ליברמן דרש במסגרת ההסכם הקואליציוני למנות את יהודה ויינשטיין ליועץ משפטי לממשלה כדי שיסגור את תיקיו, גרם לפאניקה בחצר הבית ברחוב בלפור. 

הציוץ המדהים הזה לא התקבל בציבור כבלתי הגיוני מסיבה פשוטה: כרטיס הביקור של ליברמן הוא השתלטות על מוקדי הכוח במערכת האכיפה והחקיקה. הוא היה מעורב בפרשת בראון-חברון - בסילוק היועץ המשפטי לממשלה במשרד ראש הממשלה אחז בן ארי כי "אנחנו מחפשים יועץ בראש שלנו".


ליברמן ערך אודישן בנוקדים לניצב יהודה וילק, חברו של המפכ"ל המודח רפי פלד, והחליט למנות מפכ"ל "נוח" לממשלה. ליברמן השתלט על ועדת החוקה שבראשה עמד חבר הכנסת דוד רותם מישראל ביתנו, על תפקיד שר המשפטים, שם מונה יעקב נאמן, על ראשות ועדת השרים לחקיקה, גם שם מונה יעקב נאמן. ליברמן התנהג כמי שבונה לעצמו מטריית הגנה מפני חקירות פליליות אפשריות.

הפופולריים