גבאי: "בבחירות נתמזג או עם מרצ או עם כחול לבן"

גבאי: בבחירות נתמזג או עם מרצ או עם כחול לבן
במחנה השמאל כבר החלו להיערך לקראת הבחירות, וגם יו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה בכנס קרן ברל כצנלסון: "אני שבה וקוראת עכשיו למרצ ולמפלגת העבודה לרוץ יחד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בגוש המשאל כבר מתחילים להיערך לקראת הבחירות שצפויות להתקיים ב-17 בספטמבר, והיום (שישי) הצהיר יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי כי אין בכוונת מפלגתו לרוץ לבד. "מחנה המרכז-שמאל צריך לרוץ עם שלוש מפלגות במקום חמש.העבודה תתמזג או עם מרצ או עם כחול לבן", אמר גבאי בכנס קרן ברל כצנלסון.

יו"ר העבודה הוסיף: "ההחלטה צריכה להתקבל לפי השאלה מה יגדיל את המחנה כולו ויוביל לניצחון המחנה בבחירות, ולא לפי מה טוב לכל מפלגה. אם כחול לבן תהיה עם 35 או 36 מנדטים באופוזיציה זה לא ישנה כלום". על המפלגות הערביות אמר גבאי כי הן צריכות לעבוד ביחד.


דברים דומים נשמעו מפיה של יו"ר מרצ תמר זנדברג, שדיברה באותו הכנס בתל אביב. "אני שבה וקוראת עכשיו למרצ ולמפלגת העבודה לרוץ יחד בבחירות הקרובות. על מנת לייצר הלימה בין הרעיונות, לשמאל הזה מגיע מסגרת רחבה יותר".

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק התייחס גם לנושא ואמר: "בכחול לבן היה הישג אישי אדיר של בני גנץ, והישג מפלגתי יוצא דופן. ובכל זאת כחול לבן נכשלה ביעד העיקרי - להביא למהפך. כשם שאצל ביבי אפשר לראות את הסיבה העמוקה לכישלון, גם בצד שלנו לא היו מעברים, אולי עבר מנדט אחד מצד לצד. אחת מהסיבות העמוקות לכך היא שכחול לבן לא הפנימה את עובדת היסוד שהדבר הקובע קודם כל הוא גודל הגוש ורק אחר כך גודל המפלגה.

"במחנה הימין יש טמפרמנט כמו של קבוצת כדורגל - לא מפחדים, ולא ניתקים מהקבוצה שלהם אחרי שלושה הפסדים ברציפות. המחנה שלנו מתנהג כמו כיתת ויכוחים באיזו אוניברסיטת יוקרה".

ברק תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "בסיבוב הזה נתניהו נכשל באופן ברור. הוא לא הצליח להקים ממשלה. השימוע יתקיים לפני שתורכב הממשלה הבאה, ונתניהו לאורך הדרך התבזה בזחילה והתגלה במצוקה".

הפופולריים