אלקין: "ליברמן לא יכול להיכנס לממשלת ימין"

אלקין: "ליברמן לא יכול להיכנס לממשלת ימין"

השר וח"כ מהליכוד המשיך במתקפה של הליכוד נגד ליברמן. מישראל ביתנו נמסר בתגובה: "ליברמן התפטר מתפקיד שר הביטחון כאשר 500 רקטות נחתו על דרום הארץ, ובתגובה החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו להנחית על החמאס 15 מיליון דולר במזומן"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זאב אלקין ואביגדור ליברמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר וח"כ מהליכוד זאב אלקין התייחס הבוקר (שישי) לפיזור הכנסת והבחירות החוזרות, ובהתאם למסרים האחרונים של חברי הליכוד בימים האחרונים תקף את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. בריאיון לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר אלקין: "מי שבאמת רוצה כאן ממשלה של המחנה הלאומי וממשלת ימין, אז כשהוא מצביע לליברמן הוא למעשה מקשה על הקמת הממשלה הזאת, כי ליברמן לממשלה הזאת לא יכול להיכנס".

האזינו לריאיון עם זאב אלקין בכאן רשת ב

אלקין התייחס לסקרים שפורסמו אמש, בהם גם סקר כאן חדשות, לפיהם ישראל ביתנו דווקא מתחזקת. "זה צפוי במצב כזה, איפה שאנחנו נמצאים כשכל הזרקורים מופנים לישראל ביתנו", אמר אלקין. "אני מציע לא להתבשם מהמצב הזה. את מערכת הבחירות התחלנו כשהיו מפלגות שקיבלו מספר דומה של מנדטים, או יותר גדול, שבסוף לא עברו את אחוז החסימה, ולכן הכל עוד מוקדם".

השר וחבר הקבינט הוסיף: "ליברמן לא רצה שתקום כאן ממשלת ימין בראשות נתניהו. הרי אם היה רוצה היא הייתה קמה. הפערים על חוק הגיוס היו קטנים ואפשר היה לגשר עליהם לו רצו. לכן כשאביגדור ליברמן גרר את כל המדינה לבחירות הוא למעשה אמר 'אני כבר יותר לא יכול להיות חלק מגוש הימין'.

"הממשלה הקודמת פורקה כשחוק הגיוס היה כבר על סף השלמת החקיקה. אם ליברמן לא היה עוזב את הממשלה אז חוק הגיוס היה עובר. אבל אז חוק הגיוס לא היה כל כך חשוב לליברמן, והעיקרון הזה זז הצידה. אמרו לנו שליברמן מפרק ממשלת ימין בגלל המדיניות לגבי עזה. עכשיו הייתה הסכמה על מדיניות לגבי עזה, אז אם עזה כל כך חשובה לליברמן, הוא היה צריך להיכנס לממשלה ולהוביל את שינוי המדיניות. אין כאן עקביות".

מישראל ביתנו נמסר בתגובה לדברי אלקין: "אנו רוצים להזכיר לח"כים ושרי הליכוד, כי ליברמן התפטר מתפקיד שר הביטחון כאשר 500 רקטות נחתו על דרום הארץ, ובתגובה החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו להנחית על החמאס 15 מיליון דולר במזומן.


"גם לאחר התפטרותו של ליברמן ממשרד הביטחון, הוא דרש להשלים את חקיקת חוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית והבטיח לתמוך בו גם מהאופוזיציה. אך נתניהו מסיבותיו העדיף לפזר את הכנסת וללכת לבחירות חדשות".

אתמול אמר נתניהו בצהרה לתקשורת כי ליברמן "הוא מפיל סדרתי של ממשלות ימין. זו הפעם השלישית שהאיש הזה פועל להפלת ממשלת ימין. הוא קיבל את כל מה שהוא רצה. הוא קיבל גם את חוק הגיוס לפי מה שרצה, אבל ליברמן הוא המפיל הלאומי. שלא תטעו, ניסיתי להכניס אותו בכל דרך".

הפופולריים