סקר כאן חדשות: ליברמן המרוויח הגדול, כחלון לא מוסיף מנדטים לליכוד

סקר כאן חדשות: ליברמן המרוויח הגדול
הסקר מציג תוצאות דומות לתוצאות האמת של הבחירות האחרונות, כשההבדל העיקרי הוא שישראל ביתנו הופכת למפלגה השלישית בגודלה עם 8 מנדטים. רוב הציבור מתנגד לבחירות חוזרות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר כאן חדשות
צילום: סקר כאן חדשות

לאחר פיזור הכנסת ה-21 וההחלטה ללכת לבחירות חוזרות רק כשמונה שבועות לאחר הבחירות האחרונות, הערב (חמישי) מתפרסם סקר כאן חדשות הראשון לקראת הבחירות לכנסת ה-22. על פי תוצאות הסקר, השינוי הגדול ביותר מתוצאות האמת של הבחירות האחרונות הוא הזינוק של ישראל ביתנו, שעמדה במרכז המשבר בהרכבת הממשלה, מחמישה מנדטים לשמונה. נראה כי התנהלות אביגדור ליברמן במשא ומתן הקואליציוני עובדת לטובתו בשלב זה, לפי הסקר, ומפלגתו הופכת למפלגה השלישית בגודלה יחד עם יהדות התורה, שמקבלת שמונה מנדטים גם כן.


בראש נמצאות הליכוד וכחול לבן, עם יתרון קל לליכוד. בדומה לתוצאות הבחירות האחרונות, הליכוד מקבלת 35 מנדטים ומפלגתו של בני גנץ מקבלת 34 מנדטים. ש"ס מקבלת שבעה מנדטים; חד"ש-תע"ל שישה; העבודה ומרצ חמישה מנדטים כל אחת; איחוד מפלגות הימין, הימין החדש ורע"ם-בל"ד ארבעה מנדטים כל אחת. זהות של משה פייגלין וגשר של אורלי לוי-אבקסיס לא עוברות את אחוז החסימה.

ליברמן הוא המרוויח הגדול, עם שמונה מנדטים

תוצאות דומות לתוצאות האמת בבחירות, כשהליכוד עם יתרון קל

בנוגע לשאלת התמיכה בבחירות חוזרות, תוצאות סקר כאן חדשות מעלות כי רוב הציבור - 52%, מתנגד למהלך. רק 28% ממשתתפי הסקר השיבו כי הם תומכים בבחירות. האחריות לפיזור הכנסת ה-21 נופלת על ליברמן, לפי הסקר, כאשר 43% מהנשאלים חושבים שיו"ר ישראל ביתנו אחראי לגרירת המדינה לעוד מערכת בחירות; 35% חושבים שנתניהו אחראי; ו-11% חושבים שהסיעות החרדיות אחראיות למצב.

ישראל ביתנו הופכת למפלגה השלישית בגודלה יחד עם יהדות התורה

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, כפי שהיה בסקרים לפני הבחירות לכנסת ה-21, נתניהו מקבל 44% ומוביל, אך רק במעט, על גנץ שמקבל 38%. המשיבים גם נשאלו במסגרת הסקר האם הניסיון של נתניהו לקדם את חוק החסינות מחזק או מחליש את נכונותם להצביע לליכוד? בקרב כלל המשיבים, 36% ענו כי הדבר מחליש את נכונותם להצביע לליכוד. אך בקרב מצביעי המפלגה, 41% אמרו כי אין לכך השפעה על הצבעתם, ו-24% אמרו כי זה אפילו מחזק את נכונותם להצביע לליכוד.

על רקע הדיווחים כי ייתכן שסגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן יצטרף למפלגת העבודה, המשיבים בסקר נשאלו גם אם מהלך כזה יחזק את מפלגתו של אבי גבאי. אלא שתוצאות הסקר מראות כי קיים ספק גדול בנוגע לשיפור מצבה של המפלגה. 47% חושבים שלהצטרפות גולן לא תהיה השפעה, ורק 9% השיבו כי הדבר יחזק את העבודה. 

הפופולריים