נתניהו: "ליברמן מפיל סדרתי של ממשלות ימין"

נתניהו: "ליברמן מפיל סדרתי של ממשלות ימין"

ראש הממשלה הגיב להקדמת הבחירות, ותקף את יו"ר ישראל ביתנו: "ניסיתי להכניס אותו בכל דרך, והוא פשוט לא רצה. זו הפעם השלישית שהאיש הזה פועל להפלת ממשלת ימין. הוא עושה את זה כי הוא יורד במנדטים". ישראל ביתנו: "נתניהו מחפש אשמים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (חמישי) הצהרה מיוחדת בשל הקדמת הבחירות ופיזור הכנסת. נתניהו מיקד את נאומו ביו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, הטיל עליו את האחריות לפיזור הכנסת ותקף אותו בחריפות: "הוא מפיל סדרתי של ממשלות ימין. זו הפעם השלישית שהאיש הזה פועל להפלת ממשלת ימין".

ישראל הולכת לבחירות | הצטרפו למשדר המיוחד

"הוא קיבל את כל מה שהוא רצה. הוא קיבל גם את חוק הגיוס לפי מה שרצה, אבל ליברמן הוא המפיל הלאומי. שלא תטעו, ניסיתי להכניס אותו בכל דרך".

"חייבים לשאול - למה הוא עושה את זה? כל פעם הוא יורד במספר המנדטים. אם הוא ימשיך הוא ייעלם מהמפה הפוליטית. אז מה הוא עושה כדי להישאר? מחפש פטנט, פתאום חוק הגיוס חשוב לו. האיש הזה, בשביל גחמה אישית ועקרונות משתנים, מוכן לקחת מדינה שלמה, להכניס אותה למערבולת של בחירות יקרות. פעם היה לו 'בלי נאמנות אין אזרחות' עכשיו יש לו משהו אחר - קונץ-פטנט".


מוקדם יותר היום התייחס יו"ר ש"ס אריה דרעי לפיזור הכנסת, וגם תקף את ליברמן: "נתניהו אמר לי שיש לו מידע שלא יעלה בידיו להקים ממשלה, כי הוא יודע שליברמן נחוש לא לתת לו להקים ממשלה. הייתי משוכנע שתוך כמה ימים נסדר את העניין. כך הייתי משוכנע עד סוף שבוע שעבר. מהר מאד הבנו שלא משנה מה נעשה, אנחנו בסך הכול משמשים ככלי לטרפוד הממשלה. השתמשו בנו בהסתה פרועה כדי שראש הממשלה לא יהיה ראש הממשלה. אני וליברמן סיימנו".

ח"כ מיהדות התורה משה גפני אמר מוקדם יותר היום: "זאת תהיה מערכת בחירות על דמותה של מדינת ישראל. הכל בשביל להפיל את נתניהו. לא להאמין שמדינת ישראל הולכת לבחירות על גחמה של איש אחד". ח"כ יעקב ליצמן אמר: "הוא (ליברמן) קרא קריאת תיגר נגד הציבור החרדי".

מישראל ביתנו נמסרה תגובה חריפה לדברים בה נכתב: "נתניהו נכשל במלאכת הרכבת הממשלה וכרגע מחפש על מי להטיל את האשמה. אבל זה לא משנה את העובדה שהאחריות הבלעדית על בחירות חוזרות היא של הליכוד בלבד. נתניהו לחוץ ושוב מפזר דברי שקר. בניגוד אליו, ליברמן תמיד שמר על עקרונותיו כמו בממשלת ההתנתקות ממנה ליברמן התפטר ונתניהו הצביע בעד, וכמו שעזב את ממשלתו של נתניהו לאחר שהאחרון לא איפשר לו להכניע את החמאס. נתניהו לחוץ כי הוא יודע שהציבור כבר מבין מי זה הימין הלאומי האמיתי. מי רוצה להקים ממשלה ימנית ומי ניסה להקים ממשלת הלכה".

הפופולריים