נתניהו נפגש עם קושנר וגרינבלט: ה'אירוע' אתמול לא יעצור בעדנו לעבוד יחד

רה"מ נפגש עם קושנר וגרינבלט: נמשיך לעבוד יחד

רה"מ נועד במעונו עם יועצו הבכיר של טראמפ ואת השליח האמריקני לאזור: "שמח לדון במאמץ המשותף שלנו להביא לשגשוג, ביטחון ושלום". קושנר: ביטחון ישראל קריטי ליחסי המדינות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ארד קושנר ובנימין נתניהו במעון רה"מ בירושלים, מאי 2019
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש בצהריים (חמישי) במעונו בירושלים עם יועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ג'ארד קושנר, ועם השליח המיוחד למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט. זאת, על רקע תוכנית המאה של טראמפ והמשבר הפוליטי בישראל. נתניהו אמר: "אף שהיה לנו אירוע אתמול, זה לא יעצור אותנו. נמשיך לעבוד יחד".

עוד אמר נתניהו בפגישה: "אני שמח לדון במאמץ המשותף שלנו להביא לשגשוג, ביטחון ושלום. ארצות הברית, תחת ממשל טראמפ, פועלת כדי לקרב בין בעלות ברית באזור נגד אתגרים משותפים, אך גם לראות הזדמנויות משותפות".

קושנר אמר כי הוא מודה לנתניהו, כי הגיע לישראל עם ברכה מהנשיא האמריקני. לדבריו, הכרת הנשיא בריבונות ישראל ברמת הגולן "חשובה מאוד", וביטחון ישראל הוא נושא קריטי ליחסים וחשוב מאוד לטראמפ. בפגישה השתתף גם שגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר.

הפגישה עוסקת בהכנות לקראת הכינוס הכלכלי בבחריין בחודש הבא שבו יושק הפרק הראשון של יוזמת השלום האמריקנית. פרק זה יתמקד בפעילות כלכלית למען הפלסטינים ומדינות ערב. ישראל צפויה להשתתף בכינוס בבחריין, אף שאין קשרים דיפלומטיים רשמיים בין המדינות. המוזמנים לכינוס הם שרי אוצר ממדינות העולם - ולכן שר האוצר משה כחלון הוא שצפוי להשתתף באירוע.

הפופולריים